Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo.
Svētceļnieku rindās, kas jau vairāk nekā nedēļas garumā no dažādām vietām plūst uz Aglonu, katru gadu ir gan Latvijas iedzīvotāji, gan arī citu valstu pārstāvji, kas uz svētvietu dodas kājām, ar stopiem, ar velosipēdiem, kā arī kā gandarītāji, kas svētceļojumā doties izvēlas, visas nepieciešamās mantas nesot uz muguras. Kā informē Rīgas arhidiecēzes portāls Katolis.lv, šogad uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā bija ieradusies 31 svētceļnieku grupa.
Svētku kulminācija un Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības Aglonā sākās svētdienas, 14. augusta, vakarā ar Svēto Misi. Sakrālajā laukumā bija pulcējušies vairāki desmiti tūkstoši ticīgo, lai piedalītos Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča svinētajā Svētajā Misē. Tās laikā tika izdalīts arī Iestiprināšanas sakraments, bet pēc dievkalpojuma notika Euharistiskā procesija jeb Tautas Krustaceļš, kas sastāv no 14 stacijām jeb apstāšanās vietām un ir veltīts Jēzus Kristus ciešanu un nāves apcerei. Pēc tam jau pusnaktī sakrālajā laukumā sekoja dievkalpojums.
Svētki turpinājās arī vakar, kad pulksten 12 Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā notika svinību galvenais dievkalpojums. Tā laikā klātesošos uzrunāja apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Pedro Lopess Kintana. Svētki noslēdzās pulksten 19 ar Vakara Svēto Misi pie Dievmātes altāra.
Tajos piedalījās arī vairākas augstas amatpersonas, tajā skaitā Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ministru prezidents Māris Kučinskis un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.