Arī šovasar vairāki Madonas iedzīvotāji un viesi izteica komplimentus par pilsētas sakopto zaļo zonu, pārdomātajiem akcentiem un acis priecējošajām krāsu, rakstu kompozīcijām puķu apstādījumos.
Kā laikraksts „Stars" uzzināja Madonas novada pašvaldībā, drīzumā gaidāms vēl kāds jaunums –
tiks uzstādīti stacionārie puķu podi, kas kalpos ilgu laiku. Plašāk komentēja ainavu arhitekte Agnese Silupa: – Izteicu tādu iniciatīvu un vērsos Madonas novada domē, lai šim mērķim tiktu piešķirti līdzekļi. Uz kāpnēm pie Saieta laukuma esošie puķu podi ir morāli un fiziski novecojuši, kas neiekomponējas kopējā ainavā. Ideja guva atbalstu, un šobrīd mākslinieks strādā pie četru jauna dizaina stacionāro puķu podu izveides. Tie tiek izlieti betonā, bija plānots, ka uz 1. septembri tie būs gatavi, tomēr mazliet iztraucēja laikapstākļi – ilgstošais lietus. Jācer, ka puķu podi paspēs izžūt.
Nupat pie Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas jau uzstādīti četri stacionārie puķu podi. Jāatgādina, ka labiekārtošanas darbi mākslas skolas teritorijā norisinājās arī pagājušajā gadā, kad sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži" un Kalsnavas kokaudzētavu tika iestādīti aptuveni 400 stādu. – Prieks, ka augi ir labi ieauguši, šogad tie arī tika papildināti. Tomēr no labiekārtošanas darbu viedokļa līdz galam nebija pabeigta galvenā ieeja. Lai nodrošinātu ērtu piekļuvi mākslas skolai no Valdemāra bulvāra puses, laukumiņš tika nobruģēts. Tādēļ bija nepieciešams, lai gājēju zona tiktu atdalīta no zaļās apstādījumu zonas, ko šovasar paveicām ar četru stacionāro puķu podu uzstādīšanu, – skaidroja Agnese Silupa.
Tāpat pilsētas iedzīvotāji šovasar tika ievērojuši – kaut ar nelieliem akcentiem, bet apstādījumu kompozīcijas nav tādas pašas kā pērn, ir padomāts par jauninājumiem. Ainavu arhitekte pauda: – Ik gadu katrā puķu dobē cenšamies ieviest kaut ko citu, vidēji tiek iestādīti 5-10 jauni augi. Variējam arī ar augu kombinācijām, rakstiem, lai būtu citi akcenti. Piemēram, pie kultūras nama tika sastādītas nepelnīti piemirstās limonijas, kas saista iedzīvotāju interesi, jo tās veido kompozīciju plašākos laukumos, nekā ir ierasts. Citi pamanīja graudzālītes, delfīnijas un citus jauninājumus. Paliek arī nemainīgās vērtības, jo šie augi ir izturīgi – samtenes, ledenes, sudrablapiņas u. c. Diemžēl dažviet stādījumos jūt ilgstošās lietavas, augi ir pārlijuši, vietām veidojas puve. Ir dobes, kur atsevišķus augus varbūt neierauga tā, kā bijām gribējuši, jo kāds cits stādiņš ir vairāk saņēmies un tos aizsedzis.
Daba ievieš savas korekcijas, tomēr nevar nepamanīt pašvaldības darbinieku kopējā darba nopelnus pilsētas sakoptībā. Šovasar, par godu Madonas pilsētas 90. gadadienai, tika uzstādīti jauni akcenti, ko varēs izmantot arī turpmāk, – trīs puķu podi pie Saieta laukuma un sporta centra, tāpat puķu kastes uz atdalošās barjeras pie autoostas.
– Rudens, ziema ir tas laiks, kad sākas jaunās sezonas plānošana. Idejas jau sāk rasties, – to, ka arī nākamgad madonieši nepaliks bez interesantiem jauninājumiem, sola Agnese Silupa.