Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vai satiksmes spogulis rāda pareizi?

LAURA KOVTUNA

Autors • 15.08.2016.

Burtu lielums

Iepriekš laikrakstā „Stars" jau informējām, ka Madonā vairākos krustojumos uzstādīti satiksmes spoguļi, lai veicinātu krustojumu pārredzamību un uzlabotu satiksmes drošību. Kāds autovadītājs gan pauda viedokli, ka divi satiksmes spoguļi Avotu un Lazdonas ielas krustojumā vairāk mulsina nekā palīdz.

Lasītājs novērojis, ka, braucot no Avotu ielas puses, spogulis, kas rāda autobraucējam labo pusi, noregulēts tā, ka ataino pat dzelzceļa pārbrauktuvi, tikmēr pavisam jau tuvumā braucošās mašīnas šajā virzienā neesot saskatāmas.
Izmēģinot braukšanu minētajā krustojumā, laikraksts „Stars" gan nenovēroja, ka spogulī, kas rāda labo pusi, būtu izteikti pamanāma dzelzceļa pārbrauktuve. Abos spoguļos gana labi ir saskatāmas brauktuves abos virzienos, lai laicīgāk varētu pamanīt tuvojošos braucamrīkus. Iespējams, katra autovadītāja skata leņķis ir mazliet atšķirīgs, ņemot vērā braucēja augumu, mašīnas augstumu u. c. apstākļus. Vienīgi var piekrist, ka divu spoguļu atrašanās vienā krustojumā ir mazliet mulsinoša, ja pie tiem nav pierasts, un, iebraucot krustojumā, autovadītājs laikus neorientējas – kurā no tiem tad īsti jāskatās, lai veiktu iecerēto manevru.
Madonas novada pašvaldības ceļu inženieris, projektu vadītājs Edgars Gailums komentēja: – Šajā krustojumā ļoti cieši viena pie otras un arī pie brauktuves atrodas divas mājas, kas autovadītājiem aizsedz skatu gan pa labi, gan pa kreisi. Krustojumam tuvojoties, satiksmes plūsma abos šajos virzienos vispār nav redzama. Tādēļ, pirmkārt, tika nomainīta ceļa zīme no „Dodiet ceļu" uz „Stop" zīmi, lai uzlabotu satiksmes drošību. Otrkārt, tika uzstādīti divi spoguļi – lai pārredzētu gan labo, gan kreiso pusi. Mūsu skatījumā – tie sniedz papildu drošību, taču, ja kādu autovadītāju tie mulsina, satiksmes spoguļos var neskatīties – tā ir katra brīva izvēle. Krustojumu var izbraukt tāpat, ja tajā apstājas un mazliet vairāk izbāž ārā mašīnas degunu – gluži kā notika pirms satiksmes spoguļu uzstādīšanas šajā vietā.
Gadījumā, ja kāds no satiksmes spoguļiem Madonā tomēr iziet no ierindas – tas nobīdās, aizsvīst vai arī aizsnieg, aizsalst (domājot par tuvojošos ziemu) -, Edgars Gailums aicināja iedzīvotājus ziņot pašvaldībā vai Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim, lai problēma tiktu novērsta.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px