VARAKĻĀNU vidusskolā, līdzīgi kā citās vispārizglītojošajās skolās, gatavojoties jaunajam mācību gadam, turpinās skolēnu uzņemšana.
– Vēl jau skola ir visa putekļos. 1. septembra gaidās galvenokārt veicam telpu kosmētisko remontu, bet lielākās pārvērtības piedzīvos zēnu mājturības kabinets, kur šogad remontam atvēlēti lielākie līdzekļi. Bet citādi – kā jau visur „zvejojam" skolēnus. 1. klasē gaidām ap 20 bērnu, bet 10. klasē mācības varētu uzsākt 15-16 skolēnu. Katrā ziņā viena 10. klase mūsu skolā būs noteikti, – „Staram" pastāstīja Varakļānu vidusskolas direktors Juris Daleckis.
Viņš uzsvēra, ka aizvadītais – 2015./2016. – mācību gads Varakļānu vidusskolai bija veiksmīgs. Divpadsmitie skolu absolvēja ar labiem rezultātiem un arī centralizētajos eksāmenos parādīja labas zināšanas. Liela daļa, stājoties augstskolās, iekļuva budžeta grupās.
Jau tagad ir zināms, ka Varakļānu vidusskolas absolventi studijas uzsāks gan Latvijas Universitātē, gan Rīgas Tehniskajā universitātē, bet pieci studēs Rīgas Stradiņa universitātē.
Jāpiebilst, ka Varakļānu vidusskolas skolēni mācību gada laikā aktīvi piedalījās un ieguva godalgotas vietas Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Varakļānu novada apvienības olimpiādēs. Piemēram, lielus panākumus guva 12. klases skolniece Signe Viška, iegūstot 1. vietu vācu valodas olimpiādē, 2. vietu – valsts vācu valodas olimpiādē Rīgā, kā arī 1. vietu latviešu valodas un literatūras olimpiādē un ar panākumiem piedaloties valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādē Rīgā.
Savukārt mācību gadu ar teicamām un izcilām sekmēm noslēdza Amanda Ikauniece (5. kl.), Patrīcija Masaļska (5. kl.), Paula Strode (7. kl.) un Kaspars Eiduks (12. kl.).