20. jūlija vakarā Ērgļu novada Sausnējas pagastā, autoceļa Pļaviņas-Ērgļi 25. kilometrā, avarējot automašīnai Subaru Forester, dzīvību zaudējis 1990. gadā dzimis vīrietis un vēl trīs cietuši, informē Valsts policijā.
– Negadījums notika ap pulksten 20.20, un tā iemesli tiks skaidroti sāktajā kriminālprocesā, taču sākotnējā informācija rada pamatu aizdomām, ka galvenais iemesls šim negadījumam ir automašīnas vadīšana reibumā un, iespējams, vadītājs pie stūres ir iemidzis vai viņam tikusi novērsta uzmanība, kā rezultātā viņš zaudējis kontroli pār automašīnu, tā nobrauca no ceļa un, aizķeroties aiz pļavā esoša šķēršļa, apmeta kūleni, – pastāstīja Valsts policijas pārstāve Sintija Virse, akcentējot, ka šis brauciens liktenīgs kļuvis 26 gadus vecam automašīnas pasažierim, kurš negadījumā zaudēja dzīvību.
Sākotnēji policija pieļauj, ka vīrietis, visticamāk, nebija lietojis drošības jostu, tāpēc, automašīnai metot kūleni, tika izsviests no savas sēdvietas un automašīna viņam uzkritusi virsū. Automašīnā atradās vēl trīs cilvēki – 1991. gadā dzimis vīrietis, 1994. gadā dzimis vīrietis un 1972. gadā dzimis vīrietis, kuri guvuši sasitumus, taču no medicīniskās palīdzības atteikušies. Visiem cietušajiem konstatēts alkohola reibums.
– Šobrīd policijas uzdevums ir noskaidrot, kurš no trīs vīriešiem ir vadījis transportlīdzekli. Ņemot vērā, ka neviena no personām savu vainu neatzīst un lai novērstu izvairīšanos no atbildības, saskaņā ar Kriminālprocesa likumu visi trīs vīrieši aizturēti un nogādāti policijas iecirknī, – atklāja Sintija Virse, piebilstot, ka ar šo automašīnu viens no minētajā negadījumā iesaistītajiem vīriešiem jau ir pabijis policijas redzeslokā. Šā gada 11. aprīlī viņš tika pieķerts pie stūres 2,55 promiļu reibumā uz autoceļa Vecpiebalga-Ineši.
Par notikušo policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas „Par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi", kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem. Šobrīd kriminālprocesa ietvaros nozīmētas ekspertīzes.
Zīmīgi, ka Ērgļu pusē šis ir jau otrais traģiskais negadījums pavisam neilgā laika periodā – jau informējām, ka 10. jūlijā Sausnējas pagastā uz ceļa Vestiena-Sidrabiņi avarēja un notikuma vietā gāja bojā 1961. gadā dzimis motocikla vadītājs.
Aicināts komentēt notikušo, Ērgļu novada pašvaldības priekšsēdētājs Guntars Velcis atzina, ka ir ļoti žēl un vēl jo vairāk ir skumji, jo, pamatojoties uz oficiālo informāciju, abos negadījumos, visticamāk, bijusi vainīga alkohola lietošana.
– Ceļa posms, kur notika avārija, ir absolūti normāls un taisns – šo vietu labi zinu. Kas to lai zina, kas tobrīd atgadījā, – sacīja Guntars Velcis.