Kustība visos laikos ir bijusi atslēga veselīgaja dzīvesveidam. Pirmdien šo atziņu aktualizēja cesvainieši, zālienā pie Cesvaines pils vienojoties alternatīvā fitnesa treniņā.
Treniņu vadīja Cesvaines vidusskolas absolvents (šogad ieguvis arī sporta un veselības mācības skolotāja kvalifikāciju) Jānis Vanags. Aktivitāte noritēja, atsaucoties Cesvaines novada domes bērnu un jauniešu centra vadītājas Lāsmas Markevicas iniciatīvai vietējos iedzīvotājus pamudināt veselīgam dzīvesveidam.
– Treniņš bija tīri interesants, jo piedalījās gan mazāki bērni, gan pieaugušie. Biju patīkami pārsteigts, ka treniņā aktīvi iesaistījās visi atnākušie – pat 8-9 gadus veci bērni. Turklāt, kad lielie prasīja pauzi, mazie lūdza turpināt vēl ar kādu vingrinājumu. Starp pieaugušajiem ievēroju skolotāju Lāsmu Kausu, kas darbojās līdztekus pārējiem. Kopumā sarīkotā aktivitāte patika, un apmierināti no treniņa aizgāja visi (to apstiprina arī bērnu un jauniešu centra vadītājas Lāsmas Markevicas novērojums, ka smaids uz lūpām ikvienam bija arī treniņa beigās. – Aut.). Svarīgi gan būtu intereses pēc pajautāt, kā dalībnieki jūtas tagad, jo parasti pēc šādiem treniņiem (īpaši tiem, kuri ikdienā ar sportu nenodarbojas) pāris nākamās dienas ir pagrūtas, – secina Jānis Vanags, aizdomājoties, ka, iespējams, kāds gribētājs šo aktivitāti palaida garām, jo par to nemaz neuzzināja. – Varbūt būtu atnākuši vairāk interesentu, ja vien būtu bijusi plašāka reklāma, piemēram, ne tikai informācija sociālajos tīklos, bet arī afišas pilsētā. Lai gan nevajag bēdāt – ja vien bērnu un jauniešu centrs aicinās, līdzīgu treniņu bez problēmām noorganizēšu vēl kādu reizi, jo viss ir pavisam vienkārši: nav vajadzīga ne sporta zāle, ne sporta inventārs – vienīgi atnāc un darbojies tepat zālītē un svaigā gaisā. Kas gan var būt veselīgāks? Turklāt to, ko es darīju šeit, daru arī savā darbā, vadot treniņus Latvijas Universitātes studentiem.