Latvijas Pasta pagaidu valde nosūtījusi vēstuli Valsts kontrolei (VK), informējot par tās pārbaudēs konstatēto pārkāpumu novēršanu un VK ieteikumu ieviešanu uzņēmumā, „Staru" informē Ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa.
Viņa uzsver, ka, pamatojoties uz VK norādēm, Latvijas Pastā īstenoti vairāki desmiti pasākumu, kas saistīti ar maksātspējas uzlabošanu, administratīvo resursu racionālu izmantošanu, darbības efektivitātes nodrošināšanu un citām darbības jomām. Viens no būtiskākajiem VK revīzijās konstatētajiem pārkāpumiem bija saistīts ar dienesta auto neatbilstošu izmantošanu, un Latvijas Pasts nevis formāli, bet pēc būtības ir sakārtojis arī šo jautājumu: ir būtiski samazināts administrācijas darbinieku izmantoto automobiļu parks, izstrādāta stingri noteikta kārtība to izmantošanai un precīzi kritēriji, kādos gadījumos un ar kādiem nosacījumiem darbinieki drīkst pretendēt uz šo automobiļu lietošanu.
Minētie pasākumi ne tikai ļāvuši optimizēt dienesta autotransporta izmantošanu, bet arī samazināt Latvijas Pasta saimnieciskās izmaksas un nodrošināt uzņēmuma finanšu līdzekļu lietderīgāku izmantošanu.
Līdz ar VK ieteikumu ieviešanu ir uzlabota arī iepirkumu organizēšanas sistēma Latvijas Pastā, novēršot iespējamās interešu konflikta situācijas iepirkumu procesā.
Jāpiebilst, ka Latvijas Pasta pagaidu valdi iecēla šā gada 22. aprīlī un tā darbosies līdz pastāvīgas valdes apstiprināšanai.