Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņo, ka par spīti atgādinājumiem būt vērīgiem un nepārvērtēt savas orientācijas spējas, dodoties sēņot vai ogot, joprojām tiek saņemti izsaukumi no ļaudīm, kas mežā apmaldījušies un saviem spēkiem no tā izkļūt nespēj.
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste vēstī, ka 11. jūlijā glābēji steigušies palīgā trim cilvēkiem, kas apmaldījušies mežā. Pulksten 17.41 glābēju palīdzība bijusi nepieciešama Baldonē, kur vīrietis ar sievieti bija devušies sēņot, bet pēc kāda laika sapratuši, ka nepazīst apkārtni un saviem spēkiem nespēs izkļūt no meža. Izmantojot skaņas signālu un uzturot sarunu pa mobilo telefonu, glābēji norādīja jaunajiem cilvēkiem izeju no meža. Savukārt pulksten 18.49 ticis saņemts izsaukums uz Cesvaines pagastu, kur apmēram 55 gadus veca sieviete jau vairākas stundas nav varējusi atrast izeju no meža. Izdzirdot glābēju skaņas signālus, sieviete pati iznāca laukā. Meklēšanas darbos piedalījās arī Valsts policijas darbinieki.
– VUGD atkārtoti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem – nedoties mežā vienatnē un pirms došanās noteikti informēt piederīgos, uz kurieni dodaties un kad būsiet atpakaļ. Līdztekus aicinām nedoties dziļi nepazīstamā mežā. Ja, atrodoties mežā, saprotat, ka nespēsiet pašu spēkiem izkļūt ārā no tā, tad nekavējoties zvaniet glābējiem uz tālruni 112, – uzsver VUGD pārstāve.