Atzīmējot 6 gadu jubileju, kopš Latvijā izveidots vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), 1. jūlijā svinīgā ceremonijā Rīgā tika godināti dienesta darbinieki par augsti profesionālu un pašaizliedzīgu darbu, īstenojot dienesta misiju – „glābt un saglabāt cilvēku dzīvības".
Kā uzsvēra NMPD direktore Sarmīte Villere, „šodien ikviens dienesta pasniegtais apbalvojums apliecina mūsu darbinieku uzticību savam izvēlētajam sirdsdarbam neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā un vēlmi izdarīt to pēc labākās sirdsapziņas un godaprāta".
Sarmīte Villere apbalvojumus pasniedza vairākās nominācijās: „Par ieguldījumu", „Par profesionalitāti", „Par pašaizliedzību" un „Par ilggadību". Tos saņēma „113" dispečercentra mediķi un brigāžu personāls par augstu profesionalitāti, sniedzot palīdzību pacientiem un cietušajiem sarežģītos apstākļos vai īpaši kritiskās situācijās. Apbalvojumus saņēma arī brigādes par pašaizliedzību situācijās, kad izsaukumu laikā riskam bijusi pakļauta arī pašu mediķu veselība vai dzīvība.
Lai arī ik dienu NMP dienesta darbinieki ir gatavi glābt dzīvības, tomēr apbalvošanai izvirzīti vairāki izsaukumi, kuros brigādēm bija jādarbojas īpaši sarežģītos apstākļos, piemēram, sniedzot palīdzību vīrietim, kurš, naktī pakļūstot Cēsīs zem vilciena, guva ļoti smagas un dzīvībai bīstamas traumas, kādam citam vīrietim, kurš smagas traumas guva no krītoša koka meža cirsmā Vidzemē vai pusmūža vīrietim ar ļoti smagām traumām pēc saniknota buļļa uzbrukuma, brigādei stabilizējot cietušā stāvokli turpat notikumā vietā agresīvā dzīvnieka tuvumā, kā arī vairākiem veiksmīgiem reanimācijas pasākumiem, kad izdevies no klīniskās nāves atdzīvināt cilvēkus, kuri vēlāk pilnībā atguvuši veselību.
NMPD apbalvojumi tika pasniegti darbiniekiem arī par personīgo ieguldījumu dienesta darba pilnveidošanā un attīstībā, tai skaitā nodrošinot veiksmīgu pāreju no operatīvā transporta un šoferu izmantošanas ārpakalpojumā Rīgas reģionā uz palīdzības nodrošināšanu ar valsts resursiem, kā arī daudzviet reģionos – par brigāžu punktu darbības uzlabošanu u.c. attīstību.
Apbalvojumi šogad tika piešķirti 90 NMPD darbiniekiem, tostarp no Ērgļiem. Apbalvojumu „Par pašaizliedzību" saņēma Vidzemes reģionālā centra Ērgļu NMP brigāde: Vaira Grahoļska (vecākais ārsta palīgs), Sintija Požarska (ārsta palīgs) un Modris Blūms (operatīvā transportlīdzekļa vadītājs). Šādu apbalvojumu piešķir par pašaizliedzīgu rīcību neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā, sniedzot palīdzību īpašos, sarežģītos un neikdienišķos apstākļos vai situācijās, kas apdraud paša palīdzības sniedzēja dzīvību un veselību.