Madonas novada dome kārtējā sēdē izskatīja jautājumu par Viešūra (Kaķīša) ezera nomas līguma pagarināšanu.
Madonas novada pašvaldība saņēma SIA „Čiekuri-Shishki" iesniegumu ar lūgumu pagarināt Viešūra (Kaķīša) ezera nomas līgumu uz 30 gadiem, kā pamatojumu nomas līguma pagarināšanai norādot, ka vēlas turpināt zivju atjaunošanas pasākumus ezerā, rekonstruēt ezera slūžas, attīstīt un labiekārtot infrastruktūru ap ezeru.
Pirms četriem gadiem – 2012. gada 31. oktobrī – Madonas novada pašvaldības dome bija pieņēmusi lēmumu Viešūra (Kaķīša) ezera nomas līgumu rūpnieciskajai zvejai un amatierzvejai (makšķerēšana) slēgt ar SIA „LB Agro" uz 5 gadiem. SIA „LB Agro" 2014. gada 6. aprīlī mainīja firmas nosaukumu uz SIA „Čiekuri-Shishki". Nomas līgums par Viešūra (Kaķīša) ezera nomu tika noslēgts 2013. gada 3. janvārī līdz 2018. gada 2. janvārim (ieskaitot).
Spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi par ūdenstilpju un rūpnieciskās zvejas tiesību nomu un zvejas tiesību izmantošanas kārtību nosaka, ka ūdenstilpi var iznomāt uz laiku līdz 30 gadiem, kā arī gadījumos, kad tiek slēgti jauni nomas līgumi vai pagarina ūdenstilpes nomas līguma termiņu, priekšroka dodama iepriek¬šējam ūdenstilpes nomniekam, kas nomas līguma darbības laikā ir pildījis visus līguma nosacījumus.
Domes deputātu vairākums (diviem – Jeuženijai Adamovičai un Antrai Gotlaufai – atturoties) nolēma pagarināt ar SIA „Čiekuri-Shishki" noslēgto Viešūra (Kaķīša) ezera nomas līgumu, nosakot, ka nomas līgums pagarināms par 25 gadiem (no 2018. gada 2. janvāra līdz 2043. gada 2. janvārim).