2. jūlijā Madonu ierībinās starptautiskais motociklistu saiets „Madona 2016", uz aktivitātēm un pasākumiem laipni aicinot arī apmeklētājus. Iedzīvotāji varēs vērot parādes braucienu pa Madonas ielām, estrādē gaidāms A. Grīnfelda triāla šovs, moto un citas atrakcijas gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kā arī vakara noslēgumā – grupas „Bruģis" un „Jumprava" koncerts, ar svētku salūtu un dejām līdz rīta gaismai.
Pasākumu organizē motoklubs „Free Hawks MC Latvia"; tā pārstāvis Madonā Ansis Vārsbergs pastāsta plašāk par pasākuma ideju: – Pasākums Madonā notiks jau otro reizi, bet moto saiets, īpaši to neakcentējot, ticis rīkots jau kopš kluba dzimšanas dienas; šogad svinam 19 gadus. Iepriekš visu laiku pasākumu rīkojām Bauskā, bet šobrīd Bauskā ir palicis tikai viens kluba biedrs, kamēr Madonā mēs esam pieci. Tādēļ nolēmām pasākumu pārcelt uz Madonu. Otra lieta, kas nav mazsvarīga, ir pašvaldības attieksme. Kamēr Bauskā tā bija apmēram: „Ai, tie jau tikai motociklisti. Kur tad viņi liksies, tāpat nāks un organizēs" – bez jebkādas atsaucības pēdējā laikā, tikmēr Madonas pašvaldība ir ļoti pretimnākoša, vēl pat piezvana un pajautā: „Kā mēs vēl jums varam palīdzēt?" Pēc pagājušā gada pasākuma kluba viceprezidents nostājās Saieta laukumā un pateica: „Nekad vairs uz Bausku, ja Madonā mūs tik viesmīlīgi sagaida." Tādēļ pasākums nu jau otro gadu notiek Madonā. Pagaidām, kamēr ir tāds kā iesākums, cilvēki vēl īsti nav atraduši taciņu uz šejieni. Bauskā ir bijis, ka piedalās pat ap 2000 motociklu, savukārt Madonā pagājušajā gadā to bija ap 700. Protams, tiem, kas ikdienā nav raduši braukt ar močiem vai tos masveidā redzēt, būs vērienīgs un interesants pasākums. Gribētos uzsvērt, ka tas nav slēgts motociklistu saiets, bet gan vēlamies sarīkot svētkus visiem apmeklētājiem. Būs dažādi interesanti momenti arī nesaistīti ar močiem, piemēram, virves vilkšanas sacensības, roku laušanās sacensības dāmām.
Gribam, lai pasākums būtu pievilcīgs visiem. Kam interesē, atnāk paskatīties uz motocikliem. Kam gribas, vēro Grīnfelda triku šovu, lēkājot ar motociklu pa kastēm, mašīnām, braucot tām pāri. Bērniem, nu jau tradicionāli, ir konkurss – noliekam motociklu, ko bērni var izkrāsot. Ja sākumā vēl tā bailīgi, nevar noticēt, ka tiešām drīkst krāsot, beigās jau šis process notiek ļoti aktīvi. Kādu varbūt vairāk interesēs koncerts – šogad spēlēs „Bruģis" un „Jumprava".
Pēc pagājušā gada saieta izskanējusi kritika, ka daudzi nemaz nezinājuši, kur jāvēro motociklu parādes brauciens, atzīst Ansis Vārsbergs: – Cilvēki stāstīja, ka dzird motociklu rūkoņu, pieiet pie logiem, bet izrādās, ka parāde aiziet pa paralēlo ielu. Parādes maršruts nebijis pietiekami atspoguļots, tāpēc šogad to vēlētos īpaši uzsvērt. Parādes brauciens sāksies pulksten 15 pie DUS „Latvijas Nafta" Saules ielā 46, tālāk brauksim pa Saules-Rīgas ielu cauri visai Madonai, tad – uz augšu, līdz Augu ielai, un pa Augu ielu – līdz Raiņa ielas dzīvojamajam kvartālam, uzbraucot augšā līdz rotācijas aplim – to mums atvērs vaļā. Tālāk pa apvedceļu dosimies līdz Gaujas ielai. Gaujas iela, Veidenbauma iela, atkal cauri pilsētai līdz Jaunajai ielai, kas atrodas tieši pretī estrādei – estrādē parādes brauciens noslēgsies. Paldies pašvaldībai par atļauju izmantot Madonas ielas. Tādējādi ikviens interesents varēs vērot parādes braucienu.
Tālāk estrādē arī paredzēta pasākuma plašākā daļa – moto triku šovs, dažādas aktivitātes un atrakcijas, kā arī svētku koncerts. Rādās, ka pasākums būs patiesi jaudīgs. Ar kādām izmaksām jārēķinās? Ansis Vārsbergs atbild: – Dāmām ieeja pasākumā ir bez maksas, savukārt kungiem uz svētku svinībām, visu, kas notiek estrādē, – 10 eiro. Domāju, ja nāk kaut vai divatā uz pasākumu un koncertu, ja kungs nevar atļauties 5 eiro uz cilvēku, tad arī lai sēž mājās, laiž dāmu vienu pie motociklistiem un domā, kas tad tur notiek (smejas). Domāju, būs forši visiem, kas atnāks, un katrs atradīs sev kaut ko interesantu.
AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva