Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Lems par uzņēmuma reorganizāciju

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 16.06.2016.

Burtu lielums

Nākamotrdien, 21. jūnijā, pulksten 10 notiks Madonas novada pašvaldības domes finanšu un attīstības komitejas sēde, bet 30. jūnijā pulksten 10 paredzēta Madonas novada pašvaldības domes kārtējā sēde.

Kā „Staru" informēja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, finanšu un attīstības komitejas sēdē tiks izskatīti dažādi jautājumi, bet viena no tēmām, kas dominēs, būs saistīta ar Barkavu.

Pārņems jau šogad
– Lemsim par SIA „Barkavas KPS" reorganizāciju, kad tiks izveidots pagasta pārvaldes vadītāja pārziņā esošs īpašumu uzturēšanas dienests vai nodaļa, kurai būs jāpārņem pagasta teritorijas sakopšana un labiekārtošana, tāpat ceļu uzturēšana un citu pakalpojumu sniegšana gan no komunālā uzņēmuma, gan no iestādēm, kā arī šim mērķim paredzētais pašvaldības finansējums. Turpmāk par pagasta teritorijas sakopšanu un labiekārtošanu, pašvaldības ceļu uzturēšanu un sniega tīrīšanu, ceļu kaisīšanu ziemā, tāpat pašvaldībai piederošu ēku uzturēšanu būs atbildīgs pagasta pārvaldes vadītājs kopā ar iestāžu vadītājiem. Būs jāvienojas par nodošanas procedūru, kā arī pamatlīdzekļu pārvērtēšanu. Vispirms ir jānodala tie pamatlīdzekļi, kas nepieciešami pagasta pārvaldei teritorijas uzturēšanai, tāpat ceļu tehnika. Savukārt, lai novērtētu abas pārējās daļas – ar ūdenssaimniecību un siltumsaimniecību saistītos pamatlīdzekļus, būs jāpieaicina vērtētājs, lai tos varētu nodot nākamajiem šo pakalpojumu sniedzējiem. Pēc SIA „Barkavas KPS" reorganizācijas ūdenssaimniecību Barkavas pagastā pārņems AS „Madonas ūdens", bet siltumapgādi – SIA „Madonas siltums", – pastāstīja Andrejs Ceļapīters.
Viņš atklāja, ka to izdarīt ir iecerēts jau šajā gadā.
– Vēl mēs ceram, ka uzņēmēji Barkavā uzbūvēs koģenerācijas staciju un tiks ieviesti MK noteikumu grozījumi, kuri paredz, ka pašvaldībai vairs nevajadzēs domāt par siltuma ražošanu, bet tikai par tā pārvadi un realizāciju. Taču, ja koģenerācijas stacija vēl netiks uzcelta, SIA „Madonas siltums" jau šovasar Barkavā pārņems katlumāju un nodrošinās barkaviešus ar siltumu jau šajā apkures sezonā. Šonedēļ to pārrunājām ar pašvaldības uzņēmuma galveno inženieri, kas apstiprināja, ka „Madonas siltums" ir apņēmības pilns, gatavojoties jaunajai apkures sezonai, Barkavas katlumājā nepieciešamības gadījumā veikt remontu, priekškurtuvi pārveidojot kurināšanai ar šķeldu. Līdz šim siltums Barkavā tika nodrošināts, kurinot ar skaidām, un tas ir ļoti dārgi. Skaidu siltumatdeve salīdzinājumā ar šķeldu ir daudz mazāka, – atzīmēja Andrejs Ceļapīters.

Nav pamata
Vaicāts, vai pēc SIA „Barkavas KPS" reorganizācijas samazināsies darbavietas un vietējie cilvēki zaudēs darbu, Madonas novada domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka šādam satraukumam nav pamata.
– Arī pēc uzņēmuma reorganizācijas (mainīsies tikai pakļautība) darbs būs gan ceļu meistaram, gan kurinātājiem, kuri, starp citu, arī līdz šim vasarā veica citus darba pienākumus. Beidzoties apkures sezonai Barkavā, pārstāj darboties arī katlumāja, jo daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, atšķirībā no Madonas pilsētas, ar karsto ūdeni vasaras mēnešos netiek nodrošināti, līdz ar to kurinātāji šajā laikā paliek bez darba. Bet Barkavā ir izveidojusies laba tradīcija viņiem piedāvāt darbu teritorijas labiekārtošanā un citur arī vasarā, – līdzšinējo SIA „Barkavas KPS" pozitīvo pieredzi uzteica Andrejs Ceļapīters.

Jādomā par lietusūdeņu nodalīšanu 
Šopavasar, kad pagastos notika Madonas novada domes vadības un deputātu tikšanās ar iedzīvotājiem, Barkavā tika uzdots jautājums, kāpēc vienā no grāvjiem pēc ūdenssaimniecības attīstības projekta īstenošanas dažkārt joprojām ieplūst arī kanalizācija. Par to tika runāts arī sabiedriskās apspriešanas sapulcē, kad tika diskutēts par jaunajiem ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifiem.
– Kā esmu noskaidrojis, tas ir saistīts ar pārplūdi avārijas gadījumos, kad sūknētava netiek galā ar lietus vai palu ūdeņiem. Šādām situācijām ir izbūvēts atvads uz grāvi, kad pie noteikta līmeņa pārplūde aiztek uz grāvi. Šobrīd tas ir novērsts, tas ir aiztaisīts ar aizvaru un nav nekādas kritiskas situācijas. Viss darbojas tā, kā tam jādarbojas, –
atzīmēja Andrejs Ceļapīters.
Vaicāts, vai šāda situācija var atkārtoties, Madonas novada pašvaldības vadītājs atzina, ka to lietainā un jo īpaši palu laikā pavasarī, tāpat slapjajos rudeņos pilnībā izslēgt nevar.
– Kamēr attīrīšanas ietaisēs infiltrēsies daudz lietusūdeņu vai tos ievadīs apzināti, ar šādu varbūtību ir jārēķinās līdz brīdim, kad tiks sakārtota nokrišņu ūdeņu novade. Šo jautājumu esmu pārrunājis arī ar pagasta pārvaldes vadītāju Mārtiņu Tomiņu. Esam vienojušies, ka ir jāstrādā pie lietus notekūdeņu aizvadīšanas sistēmas izveidošanas. Kamēr tas nav izdarīts, diezgan daudz lietusūdeņu nonāk attīrīšanas ietaisēs, un tas apgrūtina to darbu. Esmu lūdzis pagasta pārvaldes vadītāju izpētīt, kādā stāvoklī ir padomju laikā būvētā notekūdeņu sistēma. Pirmais, kas būtu jānodala, ir daudzdzīvokļu māju, tāpat pašvaldības ēku jumti, lai nokrišņu ūdeņi neieplūstu sadzīves kanalizācijā, – akcentēja Andrejs Ceļapīters.

Vēlas iegādāties dzīvokļus
Madonas novada pašvaldības domes finanšu un attīstības komitejas sēdē tiks izskatīti arī citi jautājumi, tai skaitā arī svarīgs jautājums saistībā ar Liezēri.
– Diezgan daudz Liezēres pagasta iedzīvotāju ir uzrakstījuši iesniegumus ar lūgumu iegādāties pašvaldībai piederošus dzīvokļus, kuros līdz šim viņi ir dzīvojuši kā īrnieki. Šiem dzīvokļiem ir jānosaka tirgus vērtība, lai tos pašvaldība par naudu varētu pārdot iedzīvotājiem, – informēja Madonas novada domes priekšsēdētājs.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px