Vakar, 16. jūnijā, veselības ministres amatā Saeima apstiprināja Andu Čakšu. Par to „Staru" informē VM Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Agnese Gusarova.
Anda Čakša no 1992. līdz 1999. gadam studējusi Latvijas Medicīnas akadēmijā, iegūstot ārsta grādu. 2002. gadā viņa Rīgas Stradiņa universitātē beigusi rezidentūru, iegūstot pediatra diplomu, savukārt no 2001. līdz 2002. gadam specializējusies anestezioloģijā un intensīvajā terapijā. Papildus jau iegūtajai izglītībai Anda Čakša Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā maģistra studiju programmā apguvusi veselības aprūpes vadību, bet no 2008. līdz 2010. gadam Rīgas Stradiņa universitātē apguvusi tālākizglītības fakultātes mācību programmu „Psihodinamiskā psihoterapija".
No 1999. līdz 2002. gadam Anda Čakša Latvijas Medicīnas akadēmijā strādājusi par vecāko laboranti Pediatrijas katedrā, savukārt no 2001. līdz 2005. gadam – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) – par ārsti pediatri bērnu intensīvās terapijas nodaļā. No 2003. līdz 2008. gadam Anda Čakša strādājusi farmācijas uzņēmumā SIA „Sanofi-aventis Latvia" LTD, bet no 2008. līdz 2011. gadam strādājusi par Ewopharma AG/Allergan Baltijas biznesa vienības vadītāju. 2011. gadā Anda Čakša kļuva par BKUS valdes priekšsēdētāju, bet no 2014. līdz 2016. gadam apvienoja darbu BKUS ar darbu Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdē. Viņai ir arī profesionāla pieredze Veselības ministrijā, strādājot par veselības ministra Gunta Belēviča padomnieci ārstniecības jautājumos.
Jāpiebilst, ka Saeimas balsojumā par uzticību veselības ministrei Andai Čakšai 78 deputāti balsoja „par", savukārt „pret" bija 3, bet atturējās 4 deputāti.