Agrā 5. jūnija svētdienas rītā zvejnieki no malu malām pulcējās Kūdras dīķī, lai cīnītos par Mārcienas atklāto pludiņmakšķerēšanas sacensību godalgām.
Jēkabpils, Preiļu, Kalsnavas, Sāvienas, Ļaudonas un Mārcienas pieredzējušo zvejnieku vidū netrūka arī jauniešu, kas vēlējās izmēģināt zvejniekskolā "Zelta zivtiņa" gūtās iemaņas. Spītējot mainīgajiem laikapstākļiem, kas svētdien bija salīdzinoši vēsi, kopējie rezultāti neatšķīrās no ikgadējiem panākumiem. Karūsas un līņi ķērās ar nelielu viltību iebarošanā un vietu mainīšanā, kutinot nervus dalībniekiem.
Kamēr krastmalā tapa tradicionālā Mārcienas zupa, nemanot pienāca sacensību beidzamās minūtes, un pulksten 11 tika dots fināla signāls. Makšķernieki steidza atrādīt un nosvērt savus lomus, lai varētu noskaidrot, kurš šogad ir Mārcienas sacensību labākais copmanis.
Jauniešiem uzvarēja Kristiāns Sekste (Mārciena), 2. vietā – Reinis Sirsniņš (Mārciena), trešajā – Dāvis Strods (Ļaudona).
Dāmām 1. vietā – Vallija Sniedze no Mārcienas. Vīru grupā uzvarēja Viktors Ūdris (Kalsnava), otrs smagākais loms tika Valdim Barūklim (Ļaudona), trešajā vietā –
Vitālijs Plivda (Preiļi).
Lielākās zivs balvu izcīnīja Valdis Barūklis, kura noķertais līnis svēra 0,375 kg.
Paldies visiem makšķerniekiem par piedalīšanos un pludiņmakšķerēšanas sporta popularizēšanu novadā un ārpus tā robežām. Paldies arī Mārcienas pagasta pārvaldei par atbalstu sacensību organizēšanā, www.madona.lv un laikrakstam "Stars" – paldies par informatīvo atbalstu. Tiksimies ziemā zemledus makšķerēšanas sacensībās Labones ezerā!