Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jaunieši satiekas Debašu turnīrā

ZANE BIKOVSKA

Autors • 09.06.2016.

Jaunieši satiekas Debašu turnīrā
Burtu lielums

Madonas pilsētas 1. vidusskolā aktīvi darbojas Debašu klubs, kura pirmsākumi meklējami pirms vairākiem gadiem.

Pēc ilgāka pārtraukuma, pateicoties skolotāja Zigfrīda Goras uzņēmībai un degsmei, Debašu klubs ir atjaunots. Tas ir kļuvis par interešu izglītības pulciņu, kurā jau trešo gadu darbojas vidusskolēni, lai izkoptu runas prasmi, mācītos pamatot un aizstāvēt savu viedokli par dažādiem sabiedrībā aktuāliem jautājumiem. Iegūtās zināšanas un iemaņas ļauj skolēniem parādīt sevi starpnovadu un valsts mēroga sacensībās.
26. februārī „mūsmājās" – Madonas pilsētas 1. vidusskolā – norisinājās Debašu turnīrs, kurā piedalījās astoņas komandas. Pie mums ieradās debatētāji no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Cēsu Draudzīgā Aicinājuma Valsts ģimnāzijas un Priekuļu Jauniešu centra. Mūsu skolu pārstāvēja divas komandas: 1. komandā piedalījās Evita Viška, Arta Veipa un Helmuts Vanags, bet 2. komandā – Kristīne Stūre, Gerda Ajanta Gaile un Zane Bikovska. Spēles tiesāja pieredzējuši un kompetenti tiesneši – Ingūna Irbīte, Lauma Abramsone, Jānis Tilaks, Guntars Agate Paeglis un Zigfrīds Gora.
Šī posma spēles bija veltītas tēmai „Augstākā izglītība nodrošina/nenodrošina veiksmīgu karjeru". Debatētājiem vajadzēja pierādīt savu viedokli, apstiprinot vai noraidot doto rezolūciju. Komandas, kurām bija jāuzsver izglītības nozīme karjeras nodrošināšanā, izteica viedokli, ka cilvēki ar augstāko izglītību ir mazāk pakļauti bezdarba riskam, bet kā svarīgākais pretarguments no oponentu puses izskanēja doma, ka augstākā izglītība mūsdienās tomēr vairs nav noteicošais faktors darba iegūšanai, jo arī bez tās var ieņemt labus amatus un strādāt pat Saeimā. Uz fināla spēli tika izvirzīta Madonas pilsētas 1. vidusskolas 2. komanda un Cēsu Valsts ģimnāzijas pārstāvji. Mēdz teikt, ka pašu mājās pat sienas palīdz… Tāpēc galarezultāts bija iepriecinošs: ar cēsniekiem, kuri ir par mums daudz pieredzējušāki Debašu kluba apmeklētāji, cīnījāmies tik līdzvērtīgi, ka tiesnešiem bija ļoti grūti noteikt labākos. Kopsavilkuma tabula rādīja nepārprotami: dalītā pirmā vieta Madonas 1. vidusskolas 2. komandai un Cēsu Valsts ģimnāzijas komandai. Otrajā vietā ierindojās Cēsu Draudzīgā Aicinājuma Valsts ģimnāzijas pārstāvji, trešajā vietā – mūsu skolas 1. komanda (šeit jāpiebilst, ka Evitai Viškai, Artai Veipai un Helmutam Vanagam veiksmīga bija arī dalība Iecavas posmā – arī toreiz viņi bija trešie), bet Atzinības rakstu par veiksmīgu piedalīšanos Debašu turnīrā Madonā uz savām mājām aizveda Priekuļu Jauniešu centra dalībnieki.
Lai viesiem būtu interesanti, parūpējāmies arī par atpūtas pauzēm pie kafijas tases un kopīgi baudījām garšīgu kliņģeri. Zane Bikovska un Evija Rudzīte sniedza ciemiņiem skanīgu priekšnesumu – dziesmu un deju. Jauniešus un skolotājus priecēja arī mūsu ģitāristi –
Elvis Saulīts un Kristers Rudzītis. Kā atmiņa par piedalīšanos šajā pasākumā visiem tā dalībniekiem paliks ne tikai diplomi, bet arī Evijas Rudzītes veidotā nozīmīte „Debašu turnīrs Madona 2016". Un, protams, vēl viena vērtīga lieta – jauniegūti draugi…
Bija patīkami dzirdēt uzslavas vārdus no mūsu ciemiņiem par jauko, rūpīgi izplānoto pasākumu – ne tikai no Cēsu puses jauniešiem, bet arī no viņus pavadošajiem pedagogiem.
Aprīļa sākumā tikām ielūgti uz revanšu Cēsīs – uz Vidzemes novada reģiona turnīru. Mājās atbraucām gandarīti par paveikto, jo ieguvām godpilno 2. un 3. vietu.
Savukārt, tuvojoties mācību gada izskaņai, devāmies uz Nacionālo Debašu turnīru Rīgā. Šoreiz debatējām par to, vai tautas vēlēta prezidenta institūcijas ieviešana Latvijā veicinās/neveicinās demokrātiju. Starp 21 komandu Madonas pārstāvji ierindojās 10. un 14. vietā.
Protams, ka arī mēs, Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolēni, sakām paldies par atbalstu un padomu visiem mūsu skolotājiem, kuri bija kopā ar mums gan Debašu turnīrā Madonā, gan turēja īkšķus par mums, kad piedalījāmies turnīros ārpus Madonas. Piedaloties Debašu klubā, esam ieguvuši tik daudz! Mēs droši varam izteikt savu viedokli par tēmām, kuras agrāk likās sarežģītas un grūti saprotamas, esam iemācījušies savas domas ne tikai izteikt, bet arī pamatot. Diemžēl mūsu gaitas Debašu klubā ir noslēgušās, taču ceram, ka arī turpmāk debatēšanā iesaistīsies aktīvi un zinātkāri jaunieši, lai pilnveidotu sevi un uzlabotu savas prasmes, jo Debašu klubs ir iespēja, kā piešķirt dzīvei košākas krāsas.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px