Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Tank Suit” ceļ augšā klasisko roku

LAURA KOVTUNA

Autors • 09.06.2016.

“Tank Suit” ceļ augšā klasisko roku
Burtu lielums

Aizvadītajos Madonas pilsētas svētkos sevi uz jauno mākslinieku skatuves pieteica vairākas grupas, tai skaitā vecās, labās rokmūzikas izpildītāji „Tank Suit". Viens no tās dibinātājiem MARKS SMIRNOVS atklāj, ka „Tank Suit" aizsākumi meklējami jau pirms 10 gadiem, tomēr oficiāli grupa pašreizējā sastāvā nokomplektējusies vien šā gada 30. maijā.

Viņš atminas: – Kad vēl mācījos vidusskolā, sen, sen spēlēju Madonas bērnu un jauniešu centrā (BJC). Draudzene Lilita izdomāja grupai šādu nosaukumu. Tulkojumā no angļu valodas tas ir viendaļīgs sieviešu peldkostīms (smejas). Nekur citur tāds nosaukums nav redzēts, tas ir atmiņā paliekošs, tāpēc pie tā arī palikām. No sākotnējā sastāva esam palikuši es un bundzinieks, pārējie dalībnieki ir nomainījušies.
Marks jau skolas laikā aizrāvies ar rokmūziku un, kā jau katrs sevi cienošs šī mūzikas stila fans, pievērsies arī ģitārspēlei. – Kad mācījos 10. klasē, vasarā strādāju, krāju naudu un no pirmās algas nopirku ģitāru ar pastiprinātāju. Tā lēnā garā sāku pats mācīties. Kopumā esmu spēlējis trijās grupās. Pirmajā grupā spēlēju ritma ģitāru, otrā – solo ģitāru, tagadējā – basģitāru. Visu esmu apguvis absolūti pašmācības ceļā, arī pārējiem „Tank Suit" dalībniekiem nav nekādas muzikālās izglītības. Neesam gājuši mūzikas skolā vai pie pasniedzējiem. Vienu reizi gan es biju aizgājis pie pasniedzēja, bet man ļoti nepatika, ko mācīja. Tāpēc vairāk negāju. Man ir svarīgi, lai es spēlētu un mācītos to, kas man pašam patīk. Tādēļ viss nācis pēc dzirdes un no interneta. Man šķiet, ka tas tieši palīdz. Bieži vien cilvēki pēc mūzikas skolas vairs negrib ar mūziku nodarboties, tas arī mazliet ieliek rāmjos. Ja pats to uztausti, ir tā interese, tas vairāk aizrauj, – vērtē Marks.
Kopš viņš sevi atceras, Marks Smirnovs vienmēr bijis iekšā mūzikā. Ja arī nespēlē pats – vienmēr ausīs ir austiņas un viņš kaut ko klausās. Ikdienā Marks strādā salonā „Bite" Madonā, ārpus ģimenes un draugiem ģitārspēle, mūzika, darbošanās grupā ir viņa lielākā aizraušanās. Marks pastāsta: – Šobrīd esmu pārvācies uz Madonu, jau gadu dzīvoju šeit. Vairs negribu nekur citur braukt, domāju, te arī palikšu. Rīgā nodzīvoju septiņus gadus un man pietika. Kad no Rīgas pārvācos atpakaļ uz Madonu, palika ļoti garlaicīgi, sapratu, ka kaut ko vajag darīt, jo vienmēr esmu bijis mūzikā. Protams, sākumā bija grūti visus sasaukt kopā – viens netiek, otrs netiek, nav, kur spēlēt. Tā joprojām ir aktuāla problēma, jo Madonā nav tādas piemērotas telpas grupu mēģinājumiem. Tas tomēr ir skaļš process, tāpēc ne visur mūziķus laiž iekšā paspēlēt. Tomēr pamazām viss nostājās savā vietā un sākām mēģināt. Esam divi madonieši, viens no Bērzaunes, bundzinieks ir no Rēzeknes, dzimis, audzis un mācījies Madonā, tagad arī braukā uz Madonu. Es grupā spēlēju basu, Mārcis Matvejevs spēlē ģitāru, Niklāvs Lucāns – bungas, Agris Vucāns – ritma ģitāra un vokāls. Esam labi draugi, tādēļ arī grupā labi saprotamies. Visiem sakrīt absolūti melna humora izjūta, tādēļ mēģinājumos iet jautri. Es gan grupā esmu tas mierīgais, tas, kas visus savalda un saliek pa plauktiņiem. Pārējie trīs gan ir riktīgs rokenrols.
Marks Smirnovs spriež, ka Madonā rokmūzikas grupas nav īpaši izplatītas, vismaz viņš šobrīd nezina nevienu citu, kas spēlētu šāda veida mūziku. Viņš turpina: – Ir dažādu citu mūzikas stilu grupas, bet veco, labo roku cits neviens nespēlē. Mēs iedvesmojāmies no „Līviem", protams, arī ārzemju māksliniekiem – „Metallica", „Guns'N'roses", „Pink Floyd". Esam sākuši sacerēt arī paši savas dziesmas. „Līvi" 80. gados izmantoja dzejnieku vārdus mūzikas tekstos, ar laiku sāka parādīties tādi teksti kā „Es karājos tavā bizē". Mēs ļoti gribētu atgriezties pie tā, ka dziesmu teksti ir dzejiskāki, liriskāki, ar nozīmi. Rēķinot to, ka šobrīd mums mēģinājumu ir bijis tik, cik uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt, sava dziesma mums ir tapusi viena. Bet, protams, domu un ideju ir miljons. Pārējās dziesmas, ko izpildām, pagaidām ir citu mūsu iemīļoto mākslinieku dziesmu kaverversijas.
Tādā veidā – trinkšķinot un mēģinot BJC telpās – grupa arī pamanīta un uzaicināta spēlēt uz jauno grupu skatuves Madonas pilsētas svētku ietvaros. Kaut tikai nesen pilnībā savākušies kopā, rokmūziķi sevi lieliski parādīja un iekustināja publiku. Kādi ir tuvākie „Tank Suit" plāni? Marks Smirnovs atbild:
– Jebkurā pasākumā, kur mūs aicinās uzspēlēt, esam apņēmības pilni piedalīties. Protams, pagaidām nevaram nospēlēt visu nakti ballē, jo grupa pastāv ļoti nesen, tādēļ repertuārs vēl nav tik plašs – dziesmas esam samācījušies, lai varētu uzstāties aptuveni stundu. Bet principā esam atvērti jebkuram pasākumam. Zinu, ka augustā uzstāsies Agnese Rakovska, mūs uzaicināja iesildīt šo koncertu, kam mēs nopietni gatavosimies. Tāpat Imants Pulkstenis aicināja uzspēlēt kādā no kafejnīcas „Karote" muzikālajiem vakariem. Tā ka pamazām tā lieta aiziet.

DĀVJA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px