Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pagastu sadarbība

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 02.06.2016.

Burtu lielums

Madonas pilsēta šonedēļ svin savu jubileju. Jau 7 gadus (kopš 2009. gada 1. jūlija, kad jaunievēlētie Madonas novada deputāti sanāca uz pirmo domes sēdi) tā ir arī „galvaspilsēta" 14 pagastiem. Viedokli par līdzšinējo sadarbību, to, ko pagastam nozīmē Madona, lūdzu izteikt Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Ilzi Dreimani un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci.

Vieno ciešas saites
– Ļaudonu ar Madonu vieno ciešas saites. Mēs to uztveram kā novada centru, kur jārisina dažādi jautājumi. Un ne tikai pagasta pārvaldei, bet arī iedzīvotājiem, jo Madonā ir pieejams plašs pakalpojumu klāsts. Bet mēs priecātos vēl vairāk, ja uz novada „galvaspilsētu" varētu aizbraukt pa labu ceļu, – uzsver Ilze Dreimane. – Tad mēs uz Madonu brauktu vēl biežāk, un arī pie mums droši vien atbrauktu vairāk ciemiņu un tūristu. Katrā ziņā asfalta segums līdz Madonai ir Ļaudonas pagasta iedzīvotāju sens sapnis. Šogad ceļu uzturētājs vismaz sola uzlabot grants segumu, kas ar katru gadu kļūst nekvalitatīvāks un grūtāk uzturams.
Priecē, ka Madona top aizvien skaistāka, un mēs savā pagastā arī cenšamies no tās neatpalikt. Lai Madona turpina augt un attīstīties, bet vienlaikus lai nepaliek arī tāda kā „iedomīga skaistule" attiecībā pret savām „māsām un brāļiem", proti, novada pagastiem, un lai savstarpējā sadarbība turpinās!

Izjūtam pozitīvo efektu
– Lēmumu par apvienošanos ar Madonas pilsētu mēs nenožēlojam. Tas ir viennozīmīgi. Mums ir izveidojusies laba sadarbība, un Mārciena izjūt novada izveides pozitīvo efektu. Pašreiz novada pašvaldība Mārcienā, šķiet, veic lielākās finanšu investīcijas sakarā ar jaunas iestādes – SIA „Mārcienas pansionāts" – atvēršanu un tās ēkas rekonstrukciju, – atzīst Ināra Mālniece. – Un tas nav vienīgais ieguldījums. Katlumājā tiek palielināta jauda un veikti citi uzlabojumi, ko izjutīs ne tikai pansionāts, bet arī citas centralizēti apkurinātās ēkas. Tās ir lielas investīcijas, kuras vienam Mārcienas pagastam nebūtu pa spēkam. Un, protams, tiek īstenoti arī citi mazāki projekti. Man vispār šķiet, ka Madona ir skaistākā pilsēta Latvijā. Varbūt tas tāpēc, ka esmu vietējā, bet man patiešām ļoti patīk Madona, tas, kā pilsēta ir izveidojusies, tiek attīstīta un sakopta.
Madonai novēlu arī turpmāk augt, sasniedzot aizvien jaunas virsotnes. Piesaistot investīcijas, ko patlaban Latvijā nav viegli izdarīt, varbūt varētu attīstīt arī kādu ražošanas objektu, bet tas jau nav tikai no pašvaldības atkarīgs.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px