R. Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki" 21. maijā aizritēja desmitā Muzeju nakts – darbīga, interesanta un ar labiem laikapstākļiem.
Apmeklētāju skaits – vairāk nekā četri simti, cilvēki bija atbraukuši no Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Siguldas, Garkalnes, Vecpiebalgas, Kokneses, Jēkabpils, visvairāk – no Ērgļu, Madonas un Ogres novada.
Muzeju nakts „Brakos" aizsākās ar literāri muzikālu sarīkojumu „Durvis uz dažādo muzeju pasauli", kurā māksliniece Inese Jakobi iepazīstināja ar Kanādas muzejos gūto pieredzi. Ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja tautas mūzikas kopa „Pulgosnieši", flautu spēlēja Marta Purviņa, klavieres – Madara Purviņa.
Darbnīcu „Domā, dari un esi radošs!" vadīja skolotājas Mārīte Breikša un Evita Punovska. Veicot uzdevumus, varēja noskaidrot R. Blaumaņa daiļdarba nosaukumus, kuros minētas durvis, veikt ēku izpēti, uzzinot, kas „slēpjas" aiz durvīm, sakārtot pareizi frazeoloģismus, iepazīt senos vārdus. Ienākot darbnīcā „Durvis uz emociju pasauli", sagaidīja skolotāja Liena Bukovska, lai aicinātu veidot savu emociju seju. Māksliniece Inese Jakobi parādīja, kā var drukāt ar kartupeli, veidojot dažādus rakstus. Pie rijas sagaidīja skolotāja Sandra Stankeviča un 4. klase, lai ievestu darbnīcas „Buri, buri, durtiņas!" pasaulē, kur pie katrām durvīm bija atrodams kāds uzdevums, saistīts ar rakstnieku R. Blaumani un viņa darbiem. Omulīgi un lustīgi klājās darbnīcā „Atslēdz durvis dziesmai!", kurā muzicēja cesvainiete Vita Krūmiņa, dziedot visdažādākās dziesmas. Lielajā saimes istabā bija silti un jauki, daudzi apmeklētāji te uzturējās pat ļoti ilgi, jo mūzikas pasaule ieaijāja un deva spēku un enerģiju.
Par „Braku" Muzeju nakts neatņemamu sastāvdaļu kļuvusi nakts orientēšanās. Pie starta sagaidīja Ērgļu vidusskolas 12. klase un skolotāja Indra Rone, kas aicināja izveidot savas durvis, lai dotos ceļā. Nākamais kontrolpunkts bija pie pirtiņas un dīķa (10. klase), kur bija jāizlien caur simboliskām durvīm un jāveic dažādi Tomuļu mātes sagatavotie uzdevumi. Jāņkalniņā (9. klase) sagaidīja velniņu pārbaudījumi. Dodoties Tālavas taurētāja noskaņās uz Noliņa ābeli (Ērgļu jaunsargu vienība), bija jāiepazīstas, kas ir Morzes kods, un jāveic muzikāls uzdevums. Pie skulptūras „Edgars" (8. klase) bija jābrien kā purva bridējiem, jāmin mīklas un jāzīmē. Noslēdzošais kontrolpunkts bija Zibensšķeltais akmens (7. klase), kur jājūtas kā Ieviņai un Kārlēnam, jāizveido durvis un pa tām jāiziet. Pasākuma laikā darbojās atrakciju parks „Braku takas", ko īpaši romantiski bija veikt pievakarē un naktī, kad pie kokiem tika sadegti gaismas lukturi.
Paldies Muzeju nakts palīgiem, atsaucīgajai Ērgļu vidusskolai un biedrībai „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums"!