Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kā cīnīties pret zaļās zonas izbraukāšanu?

LAURA KOVTUNA

Autors • 23.05.2016.

Kā cīnīties pret zaļās zonas izbraukāšanu?
Burtu lielums

Madonas daudzdzīvokļu nama Rūpniecības 20/4 iedzīvotāji jau ilgāku laiku nevar rast kopsaucēju saistībā ar automašīnu novietošanu piemājas teritorijā. Valentīna uzsver (un to paredz arī Madonas novada pašvaldības saistošie noteikumi), ka auto nevajadzētu turēt zaļajā zonā, kur izveidota puķu dobe, taču kāda autovadītāja to spītīgi turpinot darīt.

– Par to esam runājuši mājas iedzīvotāju sapulcēs, esmu likusi uz automašīnas loga lapiņas ar aizrādījumiem, bija pat izvietots apraksts ar lietām, ko iedzīvotāji drīkst un ko nedrīkst darīt. Viens autovadītājs, kas arī iepriekš mašīnu mēdza novietot zaļajā zonā, to ņēma vērā un ir labojies, taču viena mūsu mājas iedzīvotāja aizrādījumus neņem par pilnu. Mājas kopsapulcē piedalījās arī „Madonas namsaimnieks", vērsa uzmanību uz šo jautājumu, bet autovadītāja vienkārši smejas. Viņa atbild: „Zem saviem logiem daru, ko gribu." Tā tomēr ir daudzdzīvokļu māja, un teritorija ir koplietošanas – visi par to maksājam. Saprotu, ka pie mūsu mājas trūkst vietas, kur automašīnas novietot, tomēr tā tās lietas nerisina. Kāds šajā vietā ir paskats! Viss izbraukāts, tuvojas taču Madonas pilsētas svētki, visur citur pievēršas pilsētas sakoptībai. Bet pie mūsu mājas automašīna ir iebraukusi puķu dobē un tā tur arī dienām stāv. Es jau smejos – vai dāma autovadītāja tiesības ir nopirkusi? Tas taču ir arī Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums! Lai pabraukā Madonas novada pašvaldības kārtībnieki pa daudzdzīvokļu māju pagalmiem un uzliek šādiem autovadītājiem sodus! Acīmredzot, pa labam neko sarunāt nevar. Ja nekā citādi, esmu gatava piesaistīt arī „Bez tabu", izlikt fotogrāfijas internetā – tā ir nekaunība un necieņa pret pārējiem mājas iedzīvotājiem, – uzskata Valentīna.
Apsekojot nosaukto adresi, manāms, ka automašīna novietota uz šauras zemes strēles, kur, acīmredzot, kādreiz augusi zālīte. Būtu jājautā arī, vai, tik tuvu automašīnu turot kāpņutelpai, nelaimes gadījumā tā netraucētu operatīvo dienestu piebraukšanai? Tas, vai konkrētajā situācijā var konstatēt Madonas novada pašvaldības saistošo noteikumu pārkāpumu, būtu jālemj Madonas novada kārtībniekiem.
Saistošajos noteikumos zemes (nekustamā īpašuma) īpašniekiem, nomniekiem un lietotājiem par pienākumu ir uzlikts „par saviem līdzekļiem attiecīgā īpašuma teritorijā nepieļaut apstādījumu izmīdīšanu, izbraukāšanu (..)", kā arī „sabiedrisko apstādījumu teritorijā aizliegts novietot transportlīdzekļus apstādījumos, braukt ar motorizētiem transporta līdzekļiem, velosipēdiem, skrituļslidām un skrituļdēļiem pa apstādījumiem un apstādījumu celiņiem (izņemot apstādījumu apkopes vajadzības)". Par šo noteikumu neievērošanu var tikt uzlikts administratīvais sods: fiziskajām personām – līdz 350 eiro, juridiskajām personām – līdz 1400 eiro.
Madonas novada pašvaldības kārtībnieks Gatis Kušķis atklāj, ka līdzīgu situāciju risināšanā kārtībnieki iesaistījušies jau vairākkārt. Sākotnēji pārkāpējiem automašīnas logā tiek atstāts kārtībnieka brīdinājums, kas, kā rāda pieredze, iedarbojas – auto zaļajā zonā vairs netiek atstāts. – Iedzīvotāji, kas novēro šādas nekārtības, ir aicināti zvanīt mums, kārtībniekiem, uz tālruni 28639412, 29158156 vai 26663239. Tāpat var vērsties pie mums personīgi domes ēkā pirmdienās (no pulksten 16 līdz 18) un trešdienās (no pulksten 15 līdz 17) vai rakstīt uz e-pastu [email protected], – aicina Gatis Kušķis.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px