Svētdien, 22. maijā, pulksten 10.30 LNT kanālā tiks rādīts fizikas konkursa „eXperiments" fināla atkārtojums.
Skatītāji varēs just līdzi Latvijā gudrākajiem jauniešiem un pārbaudīt savas zināšanas.
„eXperimenta" finālā sacentās 8. un 9. klašu jauniešu komandas no Tukuma 3. vidusskolas, Skrundas vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Rīgas 94. vidusskolas un Nautrēnu vidusskolas.
Fināla spēli vadīja Kaspars Zlidnis, izklaides pauzēs uzstājās Lauris Reiniks, grupa „Gain Fast", ar iespaidīgiem fizikas eksperimentiem izklaidēs Latvijas Universitātes „Jauno fiziķu skola" un interaktīvās mākslas laboratorijas vadītājs Mārtiņš Dāboliņš.
– Finālā tieši Madonas Valsts ģimnāzijas komanda palīdzēja radīt lielāko spriedzi, jo līdz pat pēdējam brīdim uzvarētājs nebija zināms, – laikrakstam uzsver Kate Nītiņa. – Madonieši pārliecinoši sevi parādīja uzdevumā ar saules baterijām darbināma auto izveidē, uzkonstruējot to pirmie. Tāpat žūriju madonieši pārsteidza ar neordināru, bet ļoti pareizu risinājumu uzdevumā par spuldzēm.
Lai iekļūtu finālā, skolēni vairākus mēnešus mācījās fiziku un apguva prasmi darboties komandā, risinot daudzus teorētiskus un praktiskus uzdevumus. Kopumā erudīcijas konkursam reģistrējās 211 komandas. Madonas Valsts ģimnāzijas komanda ieguva otro vietu valstī.