Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Fotogrāfijas – mirkļu, vietas, izjūtu skices

SARMĪTE RADIŅA

Autors • 17.05.2016.

Burtu lielums

Madonas pilsētas 90. jubilejas gadā Madonas novada bibliotēka izsludināja fotokonkursu „Mana mīļākā vieta Madonā".

Tas bija demokrātisks konkurss, tikai ar formāta ierobežojumu. Tika iesniegtas 32 fotogrāfijas. Arī balsojums nebija uzticēts kādai profesionālai žūrijai, bet līdz 4. maijam par fotogrāfijām balsoja fotoizstādes apmeklētāji, redzot tikai numuriņu, nezinot autoru. Tika saņemti 219 balsojumi. Tagad esam atklājuši autorus, un izstāde būs aplūkojama līdz 10. jūnijam.
1. vietu ieguva Vairis Punzulis. Viņa fotogrāfija, kurā redzama Madonas pilsētas 2. vidusskola, ieguva 25 balsis.
2. vieta – Ainai Pidikai. Fotogrāfija, kurā vasarīgās noskaņās redzama bibliotēka, ieguva 23 balsis. Slepeni cerējām, ka kāds iesniegs foto ar bibliotēku, iesniegtas bija pat trīs. Kāds skolēns balsojot komentēja: „Bibliotēka ir visu laiku mīļākā vieta manā mūžā!" Tas gan pierāda, ka balsojumu daudziem noteica sava personīgā attieksme pret fotogrāfiju autoru izvēlētajām vietām un noskaņām.
3. vieta – Andai Kurzemniecei. Viņas fotografētais Saieta laukums mēnesnīcā ieguva 20 balsis.
Fotokonkursā tika piešķirtas arī divas veicināšanas balvas. Pēc savākto balsu skaita tās ieguva Aina Karavaičuka par fotogrāfiju „Madonas strūklaka rudenī" un Oļģerts Skuja par fotografēto Madonu no augšas.
5. maija pēcpusdienā fotogrāfiju autori tika aicināti uz konkursa noslēgumu. Tika piešķirtas balvas – Madonas suvenīri un diplomi, dāvāti pavasara ziedi, lasīti fragmenti no topošās grāmatas „Pieskārieni Madonas pusei". Nolikumā minēts, ka fotogrāfijas var izmantot publicitātei. Jaunajā grāmatā tiks ievietota daļa no tām.
Interesanti bija uzklausīt konkursa dalībnieku stāstījumus par vietām, noskaņām, kad un kā tapušas fotogrāfijas. Uzrunāja Ilonas Ozolas stāstījums par savu notverto saulrieta mirkli. To fotografējot, viņa domājusi par bijušo māju saimnieci, kura saulrietu vakaros vērojusi agrāk no šīs pašas vietas.
Tā ir mūsu pilsēta – redzēta gan tepat esošu, gan viesu acīm. Fotogrāfijas – mirkļu, laika, vietas, izjūtu skices kopīgā albumā. Nāciet un apskatiet!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px