Maija sākumā Dzelzavas internātpamatskolā viesojās sadarbības partneri no Zviedrijas.
Astoņi cilvēki no Soderhamnas, kas atrodas aptuveni 250 kilometru attālumā no Stokholmas, pavadīja Dzelzavā jaukus brīžus. Četri no viņiem Latvijā bija pirmo reizi, savukārt grupas vadītāja Anita Eriksone ar Dzelzavas internātpamatskolu kontaktus uztur jau apmēram 16 gadu. Kustības „Roku rokā" ietvaros viņa ir rūpējusies par humānās palīdzības nokļūšanu skolā, uzaicinājusi Dzelzavas internātpamatskolas skolotājus pieredzes apmaiņā pie sevis.
– Dzelzavā ciemiņi viesojās vienu dienu, – „Staram" vēsta skolas pārstāve Līga Klusa. – Vizīte sākās ar skolas apskati, tad Mātes dienai par godu notika audzēkņu koncerta ģenerālmēģinājums. Tajā bērni gan dejoja, gan dziedāja, gan puiši veica akrobātiskus vingrojumus. Vakarā kopā ar bērniem visiem bija pikniks un rotaļas. Zviedru delegācija atveda jaunu spēli, ko spēlē ar koka klucīšiem, to kopīgi arī izspēlējām. Skolā bija iekārtota bērnu darbu izstāde – dažādi rokdarbi, amatnieku darbi no koka. Bērnu darbus ciemiņiem arī uzdāvinājām. Vakara neoficiālā daļa pieaugušajiem turpinājās latviskā pirtiņā, kur viesi priecājās par brīnišķīgo dabu. Tā kā pie mums jau ir īsts ziedonis, zviedri atzina, ka bauda pavasari, jo pie viņiem dabā viss uzplaukst nedaudz vēlāk.