Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ja paši kopj, mežā atkritumus neizmetīs

SANDRA SPRUKULE

Autors • 12.05.2016.

Ja paši kopj, mežā atkritumus neizmetīs
Burtu lielums

Pavasaris atnāk un atgādina par tradīcijām, kuras cenšamies ievērot katru gadu. Viena no tām Lazdonas pamatskolā ir Meža dienas, kas šogad noris ar devīzi „Aug mežs, augam arī mēs".

Sadarbībā ar Valsts meža dienesta (VMD) un AS „Latvijas valsts meži" (LVM) darbiniekiem jau vairākus gadus aktīvi piedalāmies Meža dienu pasākumos, mācot skolēniem iepazīt un izzināt mežu un sakopt to, kas radies cilvēku neapzinīgas rīcības dēļ.
Arī šogad, 29. aprīlī, Lazdonas pamatskolas 4.-8. klases skolēni Meža dienu ietvaros līdzdarbojās meža sakopšanas darbos. Laiks bija pasākumam labvēlīgs, jo siltie saules stari tā vien aicināja doties dabā. Jāuzteic vesela meža darbinieku komanda, kas bija rūpīgi izplānojusi darbus un pasākumu norisi. Piedalījās LVM 1. Madonas iecirkņa vadītājs Vilnis Otvars, iecirkņa meistars Alvis Greidiņš, VMD mežzinis Vilnis Trops, kā arī Gundars Vāveriņš, kas ar savu personīgo mašīnu un piekabi piedalījās meža sakopšanas darbos.
Skolēni sadalījās piecās grupās un skolotāju un meža darbinieku vadībā uzkopa ceļmalas ap Lazdonas pilskalnu, „Iedzēniem" un Vadzola ezeru. Priecēja skolēnu pozitīvā attieksme un vēlēšanās darbu padarīt labi. Īpaši daudz darba bija puišu grupai, kura strādāja „Iedzēnos". Kopjot mežu un ceļmalas, zēni savāca divas piekabes atkritumu. Lai arī noguruši, puiši atzina, ka strādājuši ar prieku. Patīkama bija zēnu teiktā atziņa pēc darba, ka paši gan mežā atkritumus nemetīs. Darba netrūka arī pārējām grupām. Ceļmalās sagūla zilie atkritumu maisi ar izmestajām PET pudelēm, papīriem, traukiem, kārbām… Gluži kā Lielās talkas reklāmā, piekabē tika iecelts pamests dīvāns, vanna ar atkritumiem, ievārījuma burkas, pat dažādu maksājumu kvītis. Pārdomājot paveikto, bija jāsecina, ka diemžēl darba nav kļuvis mazāk. Pagājušajā gadā savācām aptuveni 4 m3 atkritumu, šogad jau uz pusi vairāk – aptuveni 8 m3. Neviļus jādomā – kāpēc tā? Vai tiešām izmest mežā nederīgas lietas ir vieglāk nekā tam paredzētajos konteineros? Bet varbūt ne visai veiksmīga ir mūsu atkritumu apsaimniekošanas politika? Mums gan tā gribējās, lai šā gada Meža dienu sauklis „Aug mežs, augam arī mēs" attaisnojas un nepatīkamo atkritumu kļūst aizvien mazāk.
Meža dienu izskaņā pēc kopīgi padarīta darba pulcējāmies pie ugunskura. Mežinieku sarūpētais mielasts svaigā gaisā garšoja īpaši labi, un nogurums aizmirsās. Skolēni atzina, ka šim pasākumam ir īpaša labestības aura. Visi ir apņēmības pilni mežu sakopšanas talkā doties arī nākamajā gadā. Paldies „Latvijas valsts mežu" darbiniekiem un Valsts meža dienesta mežzinim Vilnim Tropam par aktīvās atpūtas un darba mācībstundu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px