Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Siltumtrasi plāno pabeigt šovasar

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 10.05.2016.

Siltumtrasi plāno pabeigt šovasar
Burtu lielums

Pagājušā gada 26. novembra Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti vienprātīgi nolēma piešķirt SIA „Madonas siltums" 8470 eiro pamatkapitāla palielināšanai projekta izstrādei un autoruzraudzībai objektam „Siltumtrase no Saules ielas 34a
uz Rūpniecības ielu 38, Madonā".

Projektu bija nepieciešams izstrādāt, lai varētu uzsākt darbus pie SIA „Madonas slimnīca" pieslēgšanas Madonas pilsētas centralizētajai apkures sistēmai. Šā gada 19. aprīļa Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti jau lēma par konkrētu atbalstu slimnīcas pieslēgšanai centralizētajai apkures sistēmai, kā arī noteica trīspusēju siltumtrases izbūves projekta finansējumu, jo, lai pieslēgtu Madonas slimnīcu pilsētas centrālajai siltumapgādes sistēmai, nepieciešams veikt siltumtrases izbūvi posmā no Cesvaines ielas 7 līdz Rūpniecības ielai 38.
Lauvas tiesu no kopējā nepieciešamā finansējuma projekta īstenošanai – 183 791,06 eiro – nodrošinās Madonas novada pašvaldība, kas projektu, ņemot ilgtermiņa aizņēmumu Valsts kasē, atbalstīs ar 125 000 eiro. 30 000 eiro sarūpēs SIA „Madonas slimnīca", bet atlikušos 28 791,06 eiro – SIA „Madonas siltums".

Loģiskā izvēle
SIA „Madonas slimnīca" bija viens no pēdējiem lielajiem Madonas pilsētā bāzētajiem pašvaldības uzņēmumiem, kurš nebija pieslēdzies centralizētajai siltumapgādes sistēmai. Pēc SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāja Arta Stubura laikrakstam iepriekš paustā, šāda nepieciešamība neradās, jo varēja iztikt ar savu katlumāju. Taču ar laiku šāds risinājums sevi vairs neattaisnoja gan ekonomiskajā, gan saimnieciskajā ziņā, jo malkas cena pieauga, savukārt apkures katls ik pa laikam sāka niķoties. Pie tam katlumājas uzturēšana arī paģērē savas izmaksas, kurām ir tendence pieaugt. Šādos apstākļos izvēle par labu centrālajai siltumapgādei bija tikai loģiska.

Jauns nozīmīgs klients
SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis „Staram" atzina, ka darbi pie siltumtrases izbūves jau ir sākušies un ir rasts risinājums, lai, izbūvējot jauno trases posmu, pēc iespējas mazāk tiktu traucēti jau esošie klienti, atslēdzot viņus no siltā ūdens. Šobrīd tiek gaidīti materiāli, lai varētu sākt darbus pie siltumtrases izbūves. Viegls šis darbs gan nesolās būt.
– Daļa no siltumtrases tiks likta purvā, taču tas vēl nav pats grūtākais. Lielākos sarežģījumus rada tas, ka trase šķērsos divas sliežu līnijas, kā arī Avotu ielu. Lai izbūvētu siltumtrasi, izmantosim caurdures metodi, – skaidroja Uldis Lielvalodis, uzsverot, ka darbus šovasar noteikti pabeigs.
SIA „Madonas siltums" vadītājs neslēpa, ka šāda klienta piesaiste uzņēmumam ir ļoti nozīmīgs ieguvums.
– Kā zināms, lielākie siltuma zudumi ir tieši vasarā, kad klientiem nepieciešams tikai siltais ūdens. Nenoliedzami, tas uzņēmumu ietekmē ekonomiski. Slimnīcai kā klientam ir vairāki plusi, jo tai nepieciešams ne tikai siltais ūdens, bet dažkārt arī apkure. Piemēram, veļasmāja ir jāapsilda. Arī siltā ūdens patēriņš, ņemot vērā iestādes specifiku, ir liels, – minēja SIA „Madonas siltums" vadītājs.

Cer, ka izdosies tarifu noturēt
Uz jautājumu, vai slimnīcas pieslēgšana varētu nozīmēt arī tarifa samazināšanos, Uldis Lielvalodis gan nesteidza atbildēt apstiprinoši.
– Pašreizējais tarifs tika apstiprināts pirms 8 gadiem. Zinām, kā šajā laikā ir pieaugusi elektrības, degvielas, kurināmā cena, kā arī paaugstinātas minimālās algas, kas mūs ietekmē. Lielu ietekmi uz siltumpatēriņu rada arī māju siltināšana. Taču pats būtiskākais ir neprognozējamie laikapstākļi. Piemēram, aizvadītajā ziemas sezonā tikai vienu mēnesi varējām nostrādāt ar plus zīmi. Svarīgi būs noturēt tarifu līdzšinējā līmenī. Šobrīd gaidām, kāda būs situācija ar pagastiem, jo īpaši Barkavu. Kā zināms, daudzos pagastos par siltumapgādi turpmāk rūpēsies SIA „Madonas siltums". Domē pašlaik vēl tiek diskutēts, kādu principu attiecināt pret tarifu – visiem kopīgu, kā tas ir AS „Madonas ūdens" gadījumā, vai katram pagastam atšķirīgu. Lielāks atbalsts pagaidām ir viedoklim par vienotu tarifu, kuru atbalstām arī mēs. Kolīdz būs skaidrība par šo jautājumu, kā arī to, vai Barkavas pagasts būs mūsu atbildības zonā, sāksim veikt aprēķinus un iesniegsim tos Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai. Tas gan būs process, kas ilgs vairāk nekā pusgadu, – pauda Uldis Lielvalodis.
Vaicāts, vai interesi par iespēju pieslēgties pie centralizētās siltumapgādes sistēmas pēc tam, kad parādījās informācija par to, ka tiks veidots pieslēgums uz Madonas slimnīcu, ir izrādījuši arī citi tuvējo māju iedzīvotāji, Uldis Lielvalodis atzina, ka iedzīvotāju intereses pagaidām nav, taču nav arī izslēgts, ka tā radīsies vēlāk.
– Esam tikušies ar dārza centra „Puķu sēta" īpašniekiem par iespēju pieslēgties mūsu tīkliem. Ceram, ka nākotnē arī policijas iecirknis varētu pieslēgties. No māju iedzīvotājiem gan pagaidām konkrēti piedāvājumi nav saņemti. Priecē gan tas, ka Madonas novada pašvaldība ir pretimnākoša individuālajiem siltumenerģijas patērētājiem, un, ja būs iedzīvotāju iesniegumi, atkarībā no budžeta iespējām varēsim sākt plānot atsevišķu pieslēgumu ierīkošanu, – sacīja Uldis Lielvalodis.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px