Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Lielākā bagātība – mūsu cilvēki”

BAIBA MIGLONE

Autors • 05.05.2016.

“Lielākā bagātība – mūsu cilvēki”
Burtu lielums

Jau par skaistu tradīciju ir kļuvis 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, pasniegt valsts augstākos apbalvojumus cilvēkiem, kuri nav taupījuši savus spēkus un pūles, lai veicinātu savas valsts uzplaukumu, darbojoties visdažādākajās jomās.

Arī šogad Valsts prezidents Raimonds Vējonis 4. maijā svinīgā ceremonijā Melngalvju namā pasniedza augstākos valsts apbalvojumus pussimtam sabiedrībā cienījamu cilvēku, kuri ar savu darbu un sabiedrisko darbošanos ir godam nopelnījuši šo atzinību.
„Mūsu valsts lielākā bagātība ir cilvēki. Mūsu cilvēki, viņu devums un neatlaidīgs darbs ir visu mūsu sasniegumu un valsts pamatā. Latvijai ir vajadzīgi cilvēki ar cildenu raksturu. Pateicoties šādiem cilvēkiem, pirms divdesmit sešiem gadiem bija iespējams atjaunot Latvijas neatkarību. Pateicoties šādiem cilvēkiem, mūsu valsts turpina attīstības ceļu," pasniedzot valsts augstākos apbalvojumus, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis
Cildinot valsts augstāko apbalvojumu saņēmējus, viņš pateicās ikvienam par pašaizliedzīgo, ilggadējo darbu un devumu Latvijas un līdzcilvēku labā. Valsts augstākos apbalvojumus saņēma 50 dažādu profesiju un amatu pārstāvji no visiem Latvijas reģioniem, kā arī Latvijas Goda konsuls Beļģijā. Valsts augstākie apbalvojumi tika pasniegti par nozīmīgu darbu kultūrā, mākslā un mūzikā, sasniegumiem zinātnē, pašaizliedzīgu un mūža darbu pedagoga profesijā, profesionālu dienestu Bruņotajos spēkos, nozīmīgu devumu lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, uzņēmējdarbībā un vides aizsardzībā, tajā skaitā – Raimondam Paulam, Andrim Nelsonam, Sergejam Osokinam, Aleksandram Antoņenko, Kristīnei Opolais un citiem.
Apbalvoto vidū ir arī cesvainietis, ilggadējais Cesvaines novada pašvaldības un sabiedriskais darbinieks Gunārs Agrīns Kornets, kas tika apbalvots ar Atzinības krusta pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi.
Savā ierosinājumā Valsts kancelejas Ordeņu kapitulam apbalvot Gunāru Agrīnu Kornetu ar valsts apbalvojumu par godprātīgu kalpošanu Latvijai Cesvaines novada domes deputāti uzsver, ka Gunārs Agrīns Kornets vienmēr iestājies par neatkarīgu Latvijas valsti, viņš spējis nešauboties pamatot savu viedokli, ir bijis pašvaldības deputāts vairākos sasaukumos, viņam piešķirts pašvaldības visaugstākais apbalvojums –
medaļa „Par nopelniem novada labā", Atmodas laikā bijis aktīvs parakstu vākšanas kustības par Pilsoņu kongresu organizators un Tautas frontes grupas Cesvainē dibinātājs un atbalstītājs, kā arī Zemes komisijas loceklis jau no zemes reformas sākuma. Gunārs Kornets ilgus gadus dziedājis Tautas korī „Cesvaine". Gunāra Korneta vadībā Cesvainē tika izveidots jātnieku sporta pasākums „Cesvaines kauss", kas izveidojās par tradīciju un kura darbība turpinās joprojām. Ilgus gadus Gunārs Agrīns Kornets bijis Cesvaines pasta priekšnieks, kārtīgs un atbildīgs, kā arī to pašu prasījis no saviem darbiniekiem. Gunārs Agrīns Kornets bijis dažādu sabiedrisku pasākumu atbalstītājs. Viņš aizvien izrāda interesi par kultūras un sabiedriskās dzīves norisēm.
Kopā ar Gunāru Agrīnu Kornetu svinīgajā pasākumā bija arī viņa meita Lāsma, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats un pašvaldības pārstāve Irēna Leimane.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px