Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Latvijas hokeja izlases izredzes šāgada pasaules hokeja čempionātā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 05.05.2016.

Burtu lielums

Šodien, 6. maijā, Maskavā sākas pasaules čempionāts hokejā. Viedokli par Latvijas hokeja izlases sastāvu un tās izredzēm šāgada pasaules hokeja čempionātā lūdzu izteikt Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju Aigaru Šķēlu un Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Agri Lungeviču.

Jāpaliek elites grupā
– Ar Latvijas hokeja izlasi ir tāpat kā ar bitēm – nekad neko skaidri nevar zināt. Cerēsim, ka, tāpat kā iepriekšējos gados, izdosies palikt augstākajā divīzijā. Es domāju, ka tas atbilstu mūsu spējām. Bet ja mūsējie spētu izcīnīt 8.-10. vietu, tas, manā skatījumā, būtu ļoti labs sasniegums. Ņemot vērā mūsu valstī nelielo hokejistu skaitu, tas jau būtu līdzvērtīgs gandrīz vai zelta medaļām, – atzīst Aigars Šķēls. – Attiecībā uz nesen apstiprināto Latvijas hokeja izlases treneri Leonīdu Beresņevu – viņš sevi ir pierādījis, un ne jau pirmo reizi viņam ir uzticēts šis pienākums. Tad jau, skatoties šāgada pasaules čempionāta spēles Maskavā, redzēsim, kā komandai viss veidosies un kā viņam saskanēs ar valsts izlasē iekļautajiem spēlētājiem. Katrā ziņā cerēsim uz patīkamu iznākumu. Labvēlīgu apstākļu sakritības gadījumā, kad spēlētāji ir ļoti motivēti kādu komandu uzvarēt un savukārt pretinieks mūsējos ir par zemu novērtējis, var notikt visādi brīnumi. Bet to, ka mēs sistemātiski būtu gatavi uzvarēt ASV, Kanādu, Krieviju, Somiju vai Zviedriju, manuprāt, gan nevar apgalvot.

Ir ļoti motivēti
– Ir divas lietas, ko attiecībā uz šāgada Latvijas hokeja izlasi gribu atzīmēt. Pirmā saistās ar hokeja izlases sastāvu, un šogad tas nav labākais. Beigās jau to izdevās puslīdz nokomplektēt, bet ne par ko labu tas neliecina, ja izlasē nespēlē visi spēcīgākie spēlētāji. Arī Latvijas līmeņa hokeja komandām spēles līmenis palielinās, un tam ir jāatspoguļojas izlases sastāvā, – akcentē Agris Lungevičs.
– Taču labā ziņa, ko esmu novērojis, ir tā, ka tie spēlētāji, kuri iekļauti izlasē, ir ļoti motivēti, un komandā ir labs noskaņojums un saliedētība. Bieži vien tieši ar to var panākt vairāk, nekā ar labāka līmeņa spēlētājiem, bet bez motivācijas.
No šāda skatpunkta uz mūsu izlases startu šajā čempionātā es raugos cerīgi, ar nosacījumu – ja būs pašatdeve, cīņasspars, jo ar to varbūt var arī kompensēt kāda spēlētāja iztrūkumu. Domāju, ka vietu hokeja elites grupā izdosies saglabāt, bet ne uz ko dižāku šogad neceru, kaut gan sportā viss jau var būt un visu iepriekš nekad nevar paredzēt. Bet primārais uzdevums ir noturēties hokeja elites grupā un par to mēs varam tikai priecāties, ka spējam tajā noturēties.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px