Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Par pasažieru ērtībām domājot

ANITA JANSONE Cesvainē

Autors • 05.05.2016.

Burtu lielums

ATBILDE CESVAINES UN MADONAS NOVADA IEDZĪVOTĀJIEM PAR IZMAIŅĀM AUTOBUSU SATIKSMĒ

Ierosinājumus par izmaiņām autobusu satiksmē iesniedzām jau 2015. gada maijā. Diemžēl rezultātu nebija. 2016. gada janvārī pēc biedrības „Cesvaines attīstībai" un Cesvaines un Dzelzavas iedzīvotāju iniciatīvas, apkopojot pasažieru vēlmes, savācām 296 iedzīvotāju parakstus par šo jautājumu un iesniedzām Vidzemes plānošanas reģionam Cēsīs un VSIA „Autotransporta direkcija" Rīgā. Atbildes saņēmām laicīgi, pie tam ar skaidrojumiem un solījumiem.
Tomēr viena uzvara ir! No šā gada 9. maija reģionālais starppilsētu autobuss Rēzekne-Rīga Madonā sagaidīs vietējās nozīmes autobusu Vairogi-Madona (ienāk Madonā pulksten 7.45) un no Madonas uz Rīgu izbrauks 8.00. Tas iepriecina.
Mīļie dzelzavieši! Autobusa Gulbene-Madona laicīga ierašanās Madonā pulksten 9.10, lai pagūtu uz autobusu Madona-Rīga 9.15, ir atkarīga no šofera sirdsapziņas. (Tā paskaidroja Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Madonā Lapiņas kundze.) Tomēr VSIA „Autotransporta direkcija" domā citādi: „Šādos gadījumos autobusa vadītājs zvana uz Madonas AO par kavēšanos, lai autobuss uz Rīgu sagaida kavējošos reisu."
Pasažieriem, kuriem nepieciešams svētdienās no Rīgas nokļūt Cesvainē un tālāk, ieteicams izmantot maršruta Nr. 7989 Rīga-Madona-Lubāna reisu Nr. 01 pulksten 11.30 no Rīgas, kas Madonā pienāk pulksten 14.30. Jo maršruts Madona-Smiltene-Valmiera pulksten 15 nav saskaņots ar maršrutu Rīga-Madona, kad autobuss iziet pulksten 12 no Rīgas.
Jautājums par reisa Madona-Saulkrasti un citu autobusu pieturvietu Cesvaines centrā ir atkarīgs no AS „Latvijas Valsts ceļi" piekrišanas. Lapiņas kundze apgalvo, ka Cesvaines novada pašvaldība ir gatava šo pieturvietu ierīkot.
Diemžēl cesvainiešu iecienītais maršruts Madona-Smiltene-Valmiera no pulksten 14 ir pārcelts uz pulksten 15 par labu smilteniešiem. Citēju no Vidzemes plānošanas reģiona atbildes: „Plānošanas reģiona rīcībā ir informācija, ka reālie pasažieri (arī no Madonas puses) ir izteikuši pateicības par šiem pārkārtojumiem."
Ierosinājām arī, lai satiksmes autobusi, kuri nāk no Cesvaines centra, pietur autoostā, nevis pie kultūras nama, jo cilvēki, kuri to nezina, skrien pāri ceļam, tā izraisot avārijas situāciju. Šis ierosinājums netiek ņemts vērā.
Mēs ierosinām, lai autoostās uz ziņojumu dēļa būtu informācija, kur pasažieri varētu vērsties ar ierosinājumiem par autobusu satiksmes uzlabošanu.
Paldies visiem ierosinājumu izteicējiem un atbalstītājiem par atsaucību!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px