Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par finansējuma piešķiršanu datorkomplektu iegādei.
Pašvaldības informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Edgars Veips deputātus informēja, ka, veicot pārbaudi Madonas novada pašvaldības iestāžu un novada pagastu administrācijās un citās pagastu iestādēs, tika konstatēts, ka ir datori, kas ir tehniski un programmiski neatbilstoši mūsdienu prasībām.
– Datoros esošā programmatūra netiek atbalstīta. 2014. gada aprīlī tika pārtraukta ražotāja uzturēšana un tehniskā atbalsta nodrošināšana Microsoft programmatūrai, kas tiek izmantota datoros. Līdz ar to programmatūrai nav pieejami drošības ielāpi, lai novērstu programmatūras ievainojamību un nesaderību ar citu ražotāju izstrādāto programmnodrošinājumu. Šos datorus izmanto gan grāmatvedībā, gan skolās, gan citās darbavietās. Līdz ar to tiek apdraudēta datu drošība datora lietotājam un citiem datoru lietotājiem, kas ir savienoti lokālajā datortīklā vai ar interneta savienojumu globālajā datortīklā. Datoru komponentes ir tehnoloģiski novecojušas, nenodrošina jaunās programmatūras darbību. Ir grūtības savietot programmu formātus, datoru darbība ir lēna, un tiek traucēts darba process, – skaidroja Edgars Veips.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma piešķirt finansējumu datoru ar programmatūru iegādei no novada budžeta atlikuma uz gada sākumu 83 187,88 eiro.