Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jurģukalna Lielajā talkā strādā no sirds

INESE JUHNOVIČA, Lazdonas pamatskolas direktore

Autors • 26.04.2016.

Jurģukalna Lielajā talkā strādā no sirds
Burtu lielums

Gadu no gada aprīlis ir bijis spodrības, vides sakopšanas un talku mēnesis, kad cilvēki cenšas sakopt savas mājas un tuvāko apkārtni. Arī Lazdonas pamatskolā aprīļa nogalē ikgadēja tradīcija ir Jurģukalna talka, kas pulcē darbiniekus, skolēnus un vecākus.

22. aprīļa drēgnajā rītā, pilni enerģijas un dzīvesprieka, skolas talkotāji sadalījās darba grupās un devās labo darbu gājienā. Sākumskolas skolēnu grupa vāca un dedzināja ziemas sniega un stiprā vēja lauztos koku zarus. Skolēni līdzās savai klases audzinātājai strādāja bez pamudinājumiem, vienā ritmā ar uguns spēka radīto enerģiju. Šķita, ka spēcīgās ugunskura liesmas, sajaucot degošās koksnes smaržu ar pavasara rīta meža dzestrumu, radīja bērnos piedzīvojuma un īsta prieka izjūtu par savu darbu. Skolēni ar grābekļiem atbrīvoja zālājus no pērnā gada koku lapām un vāca pēc garajiem ziemas mēnešiem uzkrāto līdzgaitnieku atstāto „mantojumu", kas bija atklājies skatienam pēc biezās sniega segas nokušanas. Mammas palīdzēja „uzbužināt" skolas pagalma dobes un papildināt tās ar jaunām puķēm, lai apkārtne sagaidītu vasaru vēl krāšņākā rotā. Vecāko klašu zēni kopā ar vīriem piedalījās sporta laukuma labiekārtošanā. No koka baļķiem tika izgatavoti soli, kas lieti noderēs atpūtas brīžiem svaigā gaisā, kā arī līdzjutējiem, vērojot komandu sporta spēles laukumā. Aktīvai atpūtai un sportošanai tika ierīkoti šķēršļi, kas palīdzēs trenēt līdzsvara noturēšanu. Gar sporta laukuma malu tika izveidota „Gudrības taciņa", pa kuru ejot uz koka ripām var izlasīt iededzinātas gudras atziņas par dzīvi. Talkas noslēgumā, sanākot kopā un baudot gardo maltīti, visi priecājās par padarīto. Draudzīgi izsaucieni, izpalīdzība, apņēmība un gandarījums par paveikto bija vērojams katrā talkotājā. Prieks par katru talkas dalībnieku, kurš pielika roku, lai mums visiem tīrā apkārtnē būtu vieglāk elpot un zemei – atdzīvoties. Pēc Lielās talkas vienmēr uzzied zeme un sejās parādās smaids par labi padarītu darbu.
Kopā darbojoties, mēs veidojam skolas vidi un apkārtni arvien pievilcīgāku. Sirsnīgs paldies visiem skolēniem, vecākiem un darbiniekiem par ieguldīto darbu Lazdonas pamatskolas Jurģukalna apkārtnes sakopšanā un labiekārtošanā. Tiekamies atkal nākamgad Lielajā talkā!
Mēs nekad nebūsim lielākā valsts, nekad – bagātākā, bet mēs varam būt tīrākā zeme pasaulē. Tā varētu būt mūsu lielākā bagātība laikā, kad piesārņojums katastrofāli pieaug visā pasaulē. Un lielākā vērtība būs tā, ka paši šajā tīrībā dzīvosim.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px