Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Arī cesvainiešus priecē atraitnīšu stādījumi

BAIBA MIGLONE

Autors • 19.04.2016.

Burtu lielums

Aizvadītajā nedēļā, viesojoties Cesvainē, pārliecinājāmies, ka pilsēta jau paguvusi saposties pavasarim. Teritorija sakopta, dobēs priecīgi rotājas raibu raibās atraitnītes.

– Pirmie sakopšanas darbi Cesvainē sākās jau tūlīt pēc sniega nokušanas. Kopā ar algotajos pagaidu darbos iesaistītajiem, kuri gan mums šogad ir tikai pieci, lielums darbu jau ir izdarīts, pārējais tiks sakopts Lielās talkas ietvaros. Skolas sāks talkot jau trešdien, ceturtdien. Vidusskolai tradicionāli tā ir parka teritorija. Savukārt internātpamatskolas kolektīvs katru gadu noiet lielus gabalus, salasot izmestos atkritumus gar Cesvaines apvedceļu. Pašvaldības darbinieki talkā izies piektdien un sakops teritoriju ap administrācijas ēku un upes gravu, izgriezīsim nokaltušos zarus utt. Daudzdzīvokļu māju iemītnieki lielākoties ir savas teritorijas sakopuši. Mēs jau vairāku gadu garumā nodrošinām sakasīto lapu un zaru aizvešanu no šīm teritorijām. Tāpat kā katru pavasari, SIA „Cesvaines siltums" teritorijā ir novietots lielais atkritumu konteiners, kur Cesvaines iedzīvotāji bez maksas var izmest lielgabarīta atkritumus, tajā skaitā nederīgās mēbeles izjauktā veidā utt. Tāpat savu teritoriju kopj „Cesvaines piens", sociālā aprūpes dienesta kolektīvs. Tā jau šķiet, ka lielums ir sakopts. Šodien, piemēram, vācām atkritumu izgāztuvi Stacijas ielā. Tā gan veidojusies jau padomju laikos, bet joprojām bojā apkārtnes izskatu. Vispār jau atkritumu problēma arī Cesvainē joprojām ir aktuāla, lai gan ir noslēgti līgumi par atkritumu konteineru izvešanu, nesašķirotie atkritumi, piemēram, tiek izmesti dalītajiem atkritumiem domātajos konteineros, tie tiek atlauzti, lai vairāk varētu sabāzt iekšā. Tāpat pie dalīto atkritumu konteineriem ir salikti maisiņi ar nešķirotajiem atkritumiem. Mēs pat apsveram jautājumu par videonovērošanas kameru ierīkošanu, – problēmas ieskicē Cesvaines novada pašvaldības labiekārtošanas nodaļas vadītāja Ritma Kļaviņa.
Bet, jautāta par puķu stādījumiem, Ritma Kļaviņa atklāj, ka atraitnīšu stādīšana Cesvainē šogad sākta jau 5. aprīlī. – Atraitnītes ir ļoti izturīgas, pat salā līdz pat -5 grādiem nenosalst. Šobrīd tās cesvainiešus un iebraucējus priecē pie Cesvaines zīmes, iebraucot pilsētā, pretī kultūras namam, pašvaldības domes ēkas priekšā, pie internātpamatskolas, ejot uz pili un vēl citviet. Pavasara puķes ziedēs apmēram līdz Jāņiem, tad sāksies vasaras puķu stādījumi. Ap 60 procentu mums ir ziemcietes, pārējo apstādām ar viengadīgajām pavasara un vasaras puķēm. Ļoti lielu paldies gribu teikt SIA „Nordtorf", kas mums bez maksas piegādā stādījumiem kūdru, un Andrim Rozītim, kas savukārt mums dod organisko mēslojumu augsnes ielabošanai.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px