Pateicības vārdiem un darbiem ir maģiska iedarbība, ar to palīdzību cilvēki dāvina prieku cits citam un pauž uzmanību, bez kuras nevar dzīvot neviens. Galvenais ir nebaidīties pateikt paldies. Pateicības nekad nav par daudz. Svarīgi, lai paldies tiktu teikts no visas sirds.
15. aprīlī Praulienas pamatskolā ieradās 14 braši karavīri – NBS Štāba bataljona Jūras spēku bigbenda grupas mūziķi – ar interesantu koncertprogrammu, kuras laikā skolēni un visi klātesošie varēja klausīties brīnišķīgu mūzikas instrumentu spēli, kā arī pazīstamu džeza skaņdarbu atraktīvu atskaņošanu. Karavīri skolai dāvāja arī mūzikas diskus, kuros ierakstīta viņu spēlētā mūzika. Tas būs brīnišķīgs papildinājums skolas mūzikas ierakstu kolekcijai.
Bet viss sākās tā. 3. martā Praulienas pamatskolas 8. un 9. klases skolēni piedalījās jau par tradīciju kļuvušajos pulkveža O. Kalpaka piemiņas pasākumos Degumnieku pamatskolā. Pasākuma aktivitāšu ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, kurās viņi varēja izpausties radoši un izgatavot apsveikumus ar laba vēlējumiem un interesantus suvenīrus Latvijas karavīriem. Tie pēc tam tika nosūtīti gan tiem, kas atrodas starptautiskajās misijās, gan tiem, kas pašlaik dien aktīvajā karadienestā tepat Latvijā. Radošā darbošanās tika uztverta ļoti nopietni, un tapa Laimes Pogas karavīriem, kā arī tām pievienotie pašu zīmētie un rakstītie apsveikumi.
Tā sagadījās, ka Praulienas skolas skolēnu izgatavotās Laimes Pogas un tām pievienotie apsveikumi nonāca pie NBS Štāba bataljona bigbenda grupas mūziķiem, kas bija ļoti priecīgi un pārsteigti, saņemot bērnu veidotos suvenīrus. Kā pateicību par sveicieniem karavīri piedāvāja atbraukt uz Praulienas skolu ar sagatavotu koncertprogrammu, kuras laikā skolēni tiktu iepazīstināti ar mūzikas instrumentiem, kas spēlē bigbenda kamerorķestrī, kā arī skolēniem pastāstīt par NBS Štāba bataljonu un Latvijas armiju, tās Bruņoto spēku veidiem un karavīru dienesta ikdienu. Šī iecere īstenojās 15. aprīlī.
Par iespēju redzēt un baudīt bigbenda grupas koncertu esam pateicīgi NBS Štāba bataljona komandierim pulkvežleitnantam Egilam Kupčam un NBSO JS priekšnieka vietniekam kapteiņleitnantam Uldim Loceniekam. Gribam teikt paldies visiem karavīriem – mūziķiem, kuri mēroja tālo ceļu no Liepājas, lai iepriecinātu mūsu skolas saimi.