Jau vairāk nekā gadu desmitu turpinās Bērzaunes pagasta vīru kora "Gaiziņš" un Kokneses pagasta sieviešu kora "Anima" kopdarbība un draudzība. Sestdienas, 2. aprīļa, saulainajā pēcpusdienā, līdzi ņemot skaistas dziesmas, labu garastāvokli, košu puķu pušķi, gaiziņieši devās ceļā pie koknesietēm viņu "pilngadības svētkos" – 18 gadu kora darbības jubilejā.
Dziesmu koncerts skaistajā kultūras namā izskanēja pusotras stundas garumā. Vispirms ar vairākām latviešu tautas dziesmām pasākumu ieskandēja jubilāres savā jubilejas koncertā "Man šodien 18 gadu". Tad uz skatuves nāca Kokneses pagasta jauktais koris "Alaine" diriģentes Silvijas Cīrules vadībā, kura jubilāru kori bija komandējusi veselus 12 gadus. Viņus nomainīja Pļaviņu novada kultūras centra sieviešu koris "Loreleja". Un tad arī "Gaiziņa" vīru uznāciens diriģentes Ritas Briņķes un Antras Āboltiņas vadībā (koncertmeistare Jolanta Grase). Ar patiesu baudu klausītāji uzņēma jubilārēm veltīto apsveikuma dziesmu "Draugi, man sakiet", kā arī "Ai, Vidzeme" un "Vienalga kur", tāpat arī Valda Zilvera "Dievs teica".
Koncerta programmu kuplināja arī nesen dibinātā mājinieku kapela "Aizezeres muzikanti", kā arī Daudzevas sieviešu ansamblis. Koncerta noslēguma daļā vispirms skanēja latviešu tautas dziesmas sieviešu kopkora izpildījumā, viņām pievienojās "Gaiziņa" un "Staburaga" vīru, kā arī jauktais koris "Alaine", kopā skandējot Ritas Briņķes diriģēto "Mazs bij' tēva novadiņis". Plūstoši izskanēja koncerta noslēguma dziesma "Sanāciet, sadziediet" kapelas pavadījumā. Un tad apsveikuma vārdi jubilārēm, novada domes vadītāja sniegtās sarkanās rozes ar "buču uz vaiga" atsevišķi katrai jubilāru kora dalībniecei. Iepazīšanās nolūkos vakara saviesīgā daļa turpinājās vēl ilgi dziesmās, rotaļās un dejās.