Gan apkures sezonas sākumā, gan tās izskaņā iedzīvotāju domas dalās. Vieni ir par to, lai tā rudenī tiktu uzsākta iespējami vēlu, bet pavasarī pārstātu kurināt pēc iespējas ātrāk, pat negaidot kādreiz tik ierasto 15. aprīli. Turpretī citi dzīvokļos, it īpaši, ja ir mazi bērni, nevēlas salt ne rudenī, ne arī pavasarī. Kāds ir labākais risinājums un vai tiek jau iesniegti iesniegumi par apkures sezonas izbeigšanu, jautāju SIA „Madonas siltums" valdes loceklim Uldim Lielvalodim un Liezēres pagasta pārvaldes vadītājam Viktoram Abramovam.
Var samazināt līdz minimumam
– Apkures sezona Madonas pilsētā, tāpat citviet novadā vēl turpinās. To pārtraukt, ņemot vērā sinoptiķu prognozes, ir nedaudz par agru. Pagaidām mēs neesam saņēmuši nevienu iesniegumu no daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem par apkures sezonas izbeigšanu. Katrā ziņā apkures sezona nav beigusies vismaz tajās mājās, kurās mūsu uzņēmums apkalpo arī iekšējos tīklus, – informē SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis. – Es domāju, ka ar šāda lēmuma pieņemšanu vēl nevajadzētu steigties. Tagad taču var katrā mājā uzstādīt vēlamo siltuma režīmu un siltuma padevi samazināt līdz minimumam, lai tad, kad silda saulīte, radiatori būtu remdeni vai pat auksti, bet, samazinoties gaisa temperatūrai vai uznākot salam, nebūtu jādrebinās un jādzīvo aukstumā. Mūsdienās tas taču tehniski ir iespējams.
Pagaidām vēl kurinām
– Bērnudārzā un skolā, protams, apkures sezona vēl turpinās. Siltuma padeve ir noregulēta uz minimālo režīmu, citiem vārdiem – cik siltuma nepieciešams, tik arī kurinām. Katrā ziņā izmantojam siltuma režīma regulēšanas iespējas, lai nebūtu jāsalst un arī par apkuri nebūtu tik daudz jāmaksā, – uzsver Liezēres pagasta pārvaldes vadītājs Viktors Abramovs. – Savukārt daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji mums nav zvanījuši, ka vajadzētu pārtraukt apkures sezonu. Par to saruna gan ievirzījās Liezēres pagasta iedzīvotāju tikšanās laikā ar Madonas novada pašvaldības domes vadību un deputātiem, ka tuvākajā laikā iedzīvotāji varētu vienoties par apkures sezonas beigšanu vai siltuma režīma samazināšanu, bet viņiem, kopš siltumapgādi Liezēres pagastā ir pārņēmis „Madonas siltums", mūs par to, ka kāda māja būtu atslēgusies no apkures, nav jāinformē. Šie jautājumi tiek risināti tad, kad iedzīvotāji ar šādu lūgumu vēršas SIA „Madonas siltums".