„Vienotības" valde ir vienojusies sasaukt partijas ārkārtas kongresu jau 4. jūnijā, nevis oktobrī, kā tas bija plānots iepriekš. Kongresā plānots ievēlēt partijas priekšsēdētāju, valdi un domes priekšsēdētāju. Partijas priekšsēdētāja kandidatūru un domes priekšsēdētāja kandidatūras varēs izvirzīt vismaz 15 biedri, bet valdes locekļu un domes priekšsēdētāja vietnieka pretendentus – vismaz 10 biedri. Viedokli par „Vienotības" valdes lēmumu lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.
Jāveido jauns piedāvājums
– Lēmumu sasaukt partijas ārkārtas kongresu jau 4. jūnijā es, protams, atbalstu. „Vienotības" Madonas reģionālā nodaļa gan nebija to vidū, kas Liepājā pieņēma lēmumu aicināt sasaukt „Vienotības" ārkārtas kongresu, negaidot rudeni. Partijai ir jārestartē, jāveido jauns piedāvājums un ne tikai attiecībā uz partijas jauno vadību, –
uzskata Andrejs Ceļapīters.
– Tam jāietver arī sadarbības jautājums starp Saeimas deputātu korpusu un „Vienotības" vadību, lai strīdi un atšķirīgi viedokļi tā neizskanētu publiskajā telpā, bet vispirms tie tiktu izdiskutēti partijas iekšienē. Tas gan varbūt pat nebūtu galvenais. Aktuālākais jau ir sagatavot partijas piedāvājumu Latvijas iedzīvotājiem un darbs, risinot reālas problēmas. Viena lieta ir sasaukt kongresu, bet jāatceras, ka kongress jau nav nekāda panaceja. Kongresā ir jābūt sagatavotiem pārdomātiem lēmumiem, kā arī jāveic darbu un uzstādījumu korekcija vienā vai otrā jautājumā.
Vajadzēja sasaukt uzreiz
– „Vienotībai" ārkārtas kongresu vajadzēja sasaukt uzreiz pēc jaunās valdības izveidošanas, bet Solvitai Āboltiņai – atkāpties. Tādas manas domas ir bijušas visu laiku, un tās nav mainījušās. Solvita Āboltiņa jau gremdē to partiju. Beigās vēl izjuks un tad vēlēšanās vispār nebūs, par ko balsot. Paliks „Saskaņa", Lemberga partija, varbūt vēl Reģionu apvienība, bet arī to vada Mārtiņš Bondars, – atzīst Vilnis Špats. – Tas ir labi, ka pārējie partijas biedri valdē piespieda pieņemt lēmumu par „Vienotības" ārkārtas kongresa rīkošanu 4. jūnijā. Lai arī novēloti, Solvitai Āboltiņai no partijas priekšsēdētāja amata vajadzētu atkāpties jau tagad vai vismaz paziņot, ka viņa ārkārtas kongresā vairs nekandidēs uz šo amatu. Izmaiņas notikušas arī „Vienotības" Madonas reģionālās nodaļas, kurā darbojamies arī mēs, cesvainieši, vadībā. Ziemā par nodaļas vadītāju tika ievēlēta Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Dreimane, bet vietnieka pienākumi uzticēti man.