Pirmdien, 21. martā, pulksten 9.11 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Ērgļu novada Ērgļu pagastu, kur dega kūts, ziņo VUGD pārstāve Inta Šaboha.
„Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva koka kūts ēka ir pilnībā nodegusi un tai atsevišķās vietās vēl turpinās gruzdēšana un degšana. Ugunsgrēks ēkā bija sācies ap pulksten 2 naktī, bet, tā kā degšana nebija laicīgi pamanīta, ugunsdzēsēji glābēji tika izsaukti ļoti novēloti. Ugunsgrēkā nodega kūts 1200 m2 platībā un sadega 562 aitas, viens zirgs, kvadricikls un traktors. Līdz ugunsdzēsēju glābēju ierašanās brīdim no liesmām izdevās izglābt 85 aitas. Degšana un gruzdēšana notikuma vietā tika likvidēta pulksten 13.11. Kā iespējamais ugunsgrēka izcelšanās iemesls tiek minēts bojājums elektroinstalācijā. VUGD norāda – ja ugunsdzēsēji glābēji tiktu izsaukti ātrāk, tad uguns nodarītie postījumi būtu daudz mazāki un izglābto dzīvnieku skaits – lielāks," akcentē Inta Šaboha.