– Arī jums būs vieta pie molberta, – solīja Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce, kad februāra sākumā Madonas pensionāru biedrības seniori apmeklēja mākslas skolu.
Ar lielu interesi noklausījāmies stāstījumu par skolas jubilejas gada saimnieciskajiem un radošajiem darbiem. Izglītības iestādes ēka ir ieguvusi jaunu elpu, jaunu izskatu, bet tas prasījis milzīgu enerģiju, tehniskos risinājumus un līdzekļus. Vēl turpinās iekštelpu pārmaiņas, piemēram, koka grīdu (dēļi no 1926. gada) seguma atjaunošana – no tiem ņem nost eļļas krāsu, slīpē un lako, lai iegūtu koka smaržu un reizē būtu īpašā noskaņa, ko izjutām.
Skolā seniori iepazinās ar kompozīcijas un telpiskās modelēšanas klasi, zīmēšanas un gleznošanas telpām, papīra plastikātiem – dažādiem darbiem materiālā, tāpat eksāmenu darbiņiem gleznošanā.
Mākslas skolas jubilejas gads aizritējis skolas dibinātāja Jāņa Simsona zīmē. Emocionālu brīdi sagādāja atskaņotā skolas himna ar Jāņa Simsona vārdiem, ko iedziedājusi trompetiste Jete Strazdiņa kopā ar mūzikas autoru Raimondu Lapkašu. Vērtīgi bija iepazīties ar prezentāciju "Gaismas aicinājums". Ar lielu interesi noskatījāmies bērnu animācijas filmiņu, kas izveidota sadarbībā ar animatori Daci Liepu, bet videofilmu veidojuši žurnāliste Inese Elsiņa un videooperators Kārlis Kumsārs. Viss redzētais apliecina, cik nozīmīga ir Jāņa Simsona personība, kādas ir viņa vērtības un uzskati, kāpēc skola nosaukta viņa vārdā.
Radošajā darbnīcā senioriem bija iespēja pašiem izpausties. Interesi par iespējām mācīties mākslas skolā izrādīja ne viens vien seniors. Skolas kolektīvam novēlējām veiksmi radošajās izpausmēs.