Priekuļu tehnikuma Ērgļu filiālē nesen tika organizēts profesiju konkurss "Mana māja – mana pils" ar daudziem uzdevumiem, ieskaitot sālsmaizes cepšanu.
Priekuļu tehnikuma Ērgļu struktūrvienības vadītāja vietniece Tīna Blūma pastāstīja: – Profesiju konkurss pie mums notiek katru gadu, bet katru reizi citādāk. Šoreiz izdevās ļoti interesants pasākums. Tajā piedalījās visu profesiju un visu kursu audzēkņi. Kopā pildot dotos uzdevumus, dalībnieki ieguva priekšstatu par visām skolā apgūstamajām profesiju jomām (būvniecība, viesmīlība, individuālie pakalpojumi, dārzu un mežu kopšana). Darbs noritēja piecās grupās, kuru organizēšanu un vadīšanu veica darbu vadītāji. Katrai grupai bija dažādi uzdevumi, piemēram, jāsagatavo ielūgumi, jāsaplāno un jāizgatavo mājas modelis, jāpagatavo un jāpiestiprina aizkari un jāparedz stādīšanas vieta pieciem kokaugiem, visbeidzot – jāizcep sālsmaize. Dažās komandās mīklas mīcīšanu veica zēni, kas apgūst būvniecības un koku kopšanas jomas profesijas, un sālsmaize (līdzīga kēksam) visiem izdevās laba. Konkursa nobeigumā katra komanda pie pašu saklāta galda cienājās ar savu izcepto sālsmaizi.