Kalendārs rāda 2016. gada februāri, ko dēvē par puteņu mēnesi, bet paraugies pa logu, izej ārā – no puteņiem ne vēsts. Pavisam mazsniegots bija arī 6. februāra rīts, kad Madonas kultūras nama senioru koris "Mantojums" izbrauca uz Alūksni, kur kultūras centrā notika Austrumlatvijas novada senioru koru kopmēģinājums un koncerts.
Alūksnē bija ieradušies septiņi kori: no Krustpils, Līvānu novada, Gulbenes, Balviem, Cesvaines, Madonas, Alūksnes. Vispirms kultūras centrā notika visu koru dziesmu kopmēģinājums, gatavojoties senioru koru svētkiem, kas notiks 18. jūnijā Durbes estrādē. Kopmēģinājumā centāmies izdziedāt gaidāmo dziesmu svētku dziesmas.
Visi kori cītīgi strādā, apgūstot svētku repertuāru. Dažos koros ir problēmas ar sastāvu, pārējais ir pašu rokās, cik kolektīvs aktīvs. Sākumā likās daža dziesma tik sarežģīta, bet sāk dziedāt, tās skan un ir skaisti. Aprīļa beigās, maijā būs koru skates, kas rādīs katra kora varēšanu.
Pēc kopmēģinājuma kādu stundu – pārtraukums, kurā Alūksnes kora diriģente Sarmīte arī mūsu kora dziedātājus izvadāja ekskursijā un iepazīstināja ar atjaunoto Alūksnes kultūras centru un tā telpām. Jauki!
Un tad jau arī pēcpusdienā sākās koncerts, uz kuru katram korim bija jāsagatavo un jānodzied divas dziesmas – vienai no tām jābūt no šā gada dziesmu svētku repertuāra. Esmu pārliecināta, ka koristiem dziedātprieks nerims.
Mēs mīļu paldies sakām kultūras namam un pašvaldībai par rūpēm un atbalstu nokļūšanai Alūksnē uz kopmēģinājumu un koncertu.
Krāsim gaismu savās sirdīs, saglabāsim dziesmas spēku sevī un sniegsim to citiem. It visiem, visiem vēlu mierpilnu, rosīgu gadu!