Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Viesojas ASV vēstniecības darbinieki

LAURA KOVTUNA

Autors • 11.02.2016.

Viesojas ASV vēstniecības darbinieki
Burtu lielums

10. februārī Madonu darba vizītē apmeklēja ASV vēstniecības Preses un kultūras atašeja Ketrīna Džailza-Diaza.
Kopā ar viņu Madonā viesojās arī kultūras programmu asistente Lauma Brūvele, apmaiņas programmu asistente Ingrīda Bodniece, ASV vēstniecības interne, kā arī divas ēnas, kas Ēnu dienā vēroja atašejas darbu.

Diena iesākās ar ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļas darbinieku un atašejas Ketrīnas Džailzas-Diazas tikšanos ar Madonas novada pašvaldības pārstāvjiem, lai pārrunātu ASV stipendijas izglītības jomā, sadarbības projektus un grantu programmas. Tālāk delegācija iepazina Madonas pilsētas kultūras namu, savukārt multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Kubs" Ketrīna Džailza-Diaza klātesošajiem jauniešiem no Madonas pilsētas 1. vidusskolas, Madonas pilsētas 2. vidusskolas un Madonas Valsts ģimnāzijas novadīja lekciju angļu valodā par diplomātisko darbu, vēstniecības uzdevumiem un dažādām iespējām jauniešiem. Iepazīstinot ar sevi, Ketrīna Džailza-Diaza atklāja, ka diplomātiskajā dienestā viņa ir jau 14. gadu, kad sākusi strādāt ASV Ārlietu ministrijā.
Pa šo laiku Ketrīna Džailza-Diaza ir apceļojusi pasauli, māk japāņu, spāņu valodu, ir apguvusi latviešu valodas pamatus, kā arī šobrīd mācās franču valodu. Ar savu ģimeni – vīru un divām meitām – viņa Latvijā dzīvo un strādā kopš 2013. gada vasaras.
Gluži tāpat kā Preses un kultūras atašeja darbs ļauj viņai ar ģimeni ceļot un iepazīt dažādas kultūras, arī ASV vēstniecība dod iespēju jauniešiem pieteikties vairākām apmaiņas programmām ar apmaksātu uzturēšanos un mācīšanos ASV. Skolēni vēlējās uzzināt, cik labām atzīmēm jābūt, lai izturētu konkursu uz vietu programmā, bet diplomāte uzsvēra, ka lielāka nozīme par izcilām atzīmēm ir jauniešu mērķtiecībai, entuziasmam un iesaistei sabiedriskajā dzīvē. Tāpat Preses un kultūras atašeja informēja, ka vēstniecība piedāvā arī grantu programmu dažādiem projektiem un internu programmu latviešiem, kas gūst darba pieredzi vēstniecībā. Viņa akcentēja, ka ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļa rīko dažādus pasākumus sadarbībā ar partneriem visā Latvijā, lai piedāvātu ieskatu Amerikas daudzveidīgajā kultūrā – tiek pieaicināti ASV mūziķi, mākslinieki, pasniedzēji, lektori un tamlīdzīgi. Plašāk par šīm un citām iespējām var uzzināt ASV vēstniecības mājas lapā: http://latvian.riga.usembassy.gov sadaļā „Iespējas".
Pēc tikšanās ar jauniešiem un centra „Kubs" iepazīšanas ASV vēstniecības delegācija devās uz PII „Saulīte". Tur tika apciemots arī biedrības „Mēs saviem bērniem" dienas centrs. Pēcpusdienā sekoja sporta un atpūtas bāzes „Smeceres sils" apmeklējums, ar kuras darbību iepazīstināja Māris Gailums. Vakarā viesus Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs uzņēma Līvija Zepa.
Jautāta par galvenajiem viesošanās mērķiem Madonā, Ketrīna Džailza-Diaza atbildēja: – Mūsu darbā ir ļoti svarīgi apceļot vietas arī ārpus Rīgas, jo vēlamies sadarboties ar visu Latviju. Kaut arī vēstniecība atrodas Rīgā, cenšamies nesēdēt uz vietas, bet uzturēt attiecības ar iespējami lielāku skaitu cilvēku Latvijā. Mēs vēlamies padziļināt sadarbību ar Madonu. Mums ir daudz kultūras, mākslas, apmaiņas programmu, viesu, ko, jau atkal jāteic, mēs vēlētos iznest arī ārpus Rīgas – lai arī Madonas iedzīvotāji labāk saprastu ASV, kā arī mēs jūs iepazītu labāk. No rīta tikāmies ar Madonas novada pašvaldības pārstāvjiem, viņus ieinteresēja mūsu apmaiņas programmas, grantu programmas nevalstiskajām organizācijām un citas sadarbības iespējas.
Tā kā ASV vēstniecība daļēji ir tilts starp ASV un Latvijas kultūru, Ketrīna Džailza-Diaza izteica gandarījumu, ka šīm abām valstīm ir daudz kopējo vērtību, uz kā var būvēt un attīstīt sadarbību. – Manuprāt, Latvijai ir lielisks stāsts, ko pastāstīt visai pasaulei. Latvieši ir neliela, bet lepna nācija. Ir pārsteidzoši redzēt Latvijas attīstību kopš neatkarības atgūšanas 1991. gadā. Šajos 25 gados Latvija ir kļuvusi par ES dalībvalsti, paguvusi būs ES prezidējošā valsts. Tas ir tiešām apbrīnojami. Latvijā ir ļoti bagāta kultūra, mīlestība uz deju un dziesmu, tā arī ir viena no lietām, kas man patīk Latvijā, – pārdomās dalījās Ketrīna Džailza-Diaza.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px