Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Rēķini šokē

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 11.02.2016.

Burtu lielums

Vēl nav pat februāra vidus, bet ārā jau ir jūtams pavasaris, un ir atgriezušies pirmie gājputni. Teju vai katru dienu uzzinām par jauniem siltuma rekordiem, kādus šoziem piedzīvojam Latvijā.

Esam sagaidījuši jauno gadu arī pēc ķīniešu kalendāra – Ugunīgā Pērtiķa gadu. Ķīniešiem tas iezīmējot pavasara ceļa sākumu. Bet mums?
Gaisa temperatūra joprojām turas virs nulles, ik pa brīdim uzlīst lietus, bet par to, ka ziema vēl nav galā un pavisam nesen bija gan sals, gan sniegs, visspilgtāk mums atgādināja nupat saņemtie apkures rēķini par janvāri.
Lielu daļu tie šokēja, jo, salīdzinot ar pirmajiem apkures sezonas mēnešiem, rēķini ir palielinājušies par trešdaļu vai pat ir divreiz lielāki. Viena kvadrātmetra apsilde daudzviet ir izmaksājusi vairāk nekā 1,50 eiro, dažiem tā ir pietuvojusies ļoti tuvu diviem eiro, un, protams, šādā gadījumā kopējā rēķina summa ir ievērojama. Un ne tikai Madonā, bet arī citās pilsētās, novados, un pagastos.
Vislielāko satraukumu tas, protams, raisījis pensionāros, kuriem, lai apmaksātu rēķinu, ir jāšķiras teju vai no visas pensijas. Kā lai izdzīvo šādā situācijā, mums, atnākot uz redakciju vai piezvanot, jautā iedzīvotāji. Un rast vārdus atbildei šajā situācijā ir grūti, jo daudz kas ir atkarīgs arī no pašiem – kas darīts, lai mājā novērstu siltuma zudumus, vai visos dzīvokļos ir nomainīti logi un, protams, no izvēlētā siltuma režīma dzīvokļos.
Kur tas laiks, kad to vairs nenosaka siltuma ražotājs, bet tas tiek uzstādīts atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm. Ja ārā ilgstoši pieturas tāds sals kā šogad janvārī, bet mājā ir dzīvokļi, kuros temperatūra turas 22-24 grādu robežās, tad jārēķinās, ka arī rēķins par patērēto siltumenerģiju būs šokējoši liels. Bet tā, protams, ir tēma, kurai pievērsīsimies arī nākamajos laikraksta numuros.
Taču šīs nedēļas svarīgākais notikums, protams, ir Māra Kučinska veidotās valdības apstiprināšana. To par jaunu valdību gan var saukt visai nosacīti, jo tajā ir vien daži jauni ministri, pārējie ir tikai samainījušies vietām. Atjaunotās Latvijas vēsturē tas gan nav nekas jauns. Tos pašus vēžus, tikai citā kulītē, mainoties valdībai, esam piedzīvojuši ne reizi vien, kad galvenās izmaiņas saistās ar premjeru. Salīdzinot ar iepriekšējo – Laimdotas Straujumas vadīto – valdību, arī koalīcijas partneri nav mainījušies.
Vakar jau no paša rīta gan LTV ziņu speciālizlaidumos, gan sociālajos tīklos varējām sekot, kā tiek parakstīta valdības deklarācija un notiek balsojums. Nekādus pārsteigumus Saeimas deputāti mums nesagādāja. Valdība guva pārliecinošu parlamenta atbalstu.
Māra Kučinska laiks ir sācies.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px