10. februārī Madonā ieradīsies ASV vēstniecības pārstāvji Preses un kultūras atašejas Ketrīnas Džailzas-Diazas (Katherine Giles-Diaz) vadībā.
Vispirms novada pašvaldības ēkā viesiem – ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļas darbiniekiem – plānota tikšanās ar Madonas novada pašvaldības izglītības, kultūras un projektu ieviešanas speciālistiem.
Sanākušie tiks iepazīstināti ar informāciju par ASV stipendijām izglītības jomā, sadarbības projektiem, grantu programmām.
Sekos Madonas pilsētas kultūras nama apmeklējums, kā arī lekcija un tikšanās ar jauniešiem multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Kubs". Lekcija iezīmēs tēmu par diplomātisko darbu un mediju lomu sabiedrības procesos. Uz tikšanos aicināti jaunieši no Madonas pilsētas 1. vidusskolas, Madonas pilsētas 2. vidusskolas un Madonas Valsts ģimnāzijas. Interesanti, ka sarunas laikā varēs lietot mobilos tālruņus, jo plānots kopīgi uzinstalēt un lietot noteiktu aplikāciju.
Pēcpusdienā viesi apmeklēs biedrības „Mēs saviem bērniem" dienas centru, tiksies ar biedrības valdes priekšsēdētāju Elitu Badūni.
Noslēgumā notiks sporta un atpūtas bāzes „Smeceres sils" apmeklējums un ieskats Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu dzīvē.