Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti izskatīja SIA „Jaunzemnieki Z" iesniegumu.
Sēdē pašvaldības jurists Guntis Gailums deputātiem sniedza informāciju par SIA „Jaunzemnieki Z" iesniegumu ar lūgumu pagarināt nomas līgumu par zemesgabalu Madonā, Avotu ielā 32, līdz 2030. gadam.
– Iesniegumā uzņēmums lūdz piešķirt apbūves tiesības minētajam zemesgabalam, tas nepieciešams, lai piedalītos Eiropas struktūrfondu projektā, kā arī zemes nomas līgumam būtu vajadzīga iespēja reģistrēt Zemesgrāmatā.
2002. gada 1. maijā Madonas pilsētas dome ar ZS „Jaunzemnieki" noslēdza nomas līgumu par zemesgabala Madonā, Avotu ielā 32, nomu 15 789 kv. m platībā ar mērķi sezonas būvju izbūvei un uzturēšanai. 2009. gada 24. martā starp pusēm tika noslēgta vienošanās, ar kuru līguma termiņš tika pagarināts līdz 2022. gada 1. aprīlim, – skaidroja Guntis Gailums.
Viņš piebilda, ka, lai uz nomātā zemesgabala uzceltās būves nomnieks SIA „Jaunzemnieki Z" varētu reģistrēt Zemesgrāmatā, ir nepieciešams papildināt nomas līgumu ar papildu punktu šādā redakcijā: „Nomniekam ir tiesības uz iznomātā zemesgabala būvēt ēkas (būves) kā patstāvīgus īpašuma objektus, uz kuriem nostiprināt savas īpašuma tiesības Zemesgrāmatā."
Savukārt noslēgtais nomas līgums jau paredz iespēju nomniekam reģistrēt nomas līgumu Zemesgrāmatā.
Madonas novada pašvaldības dome nolēma pagarināt ar SIA „Jaunzemnieki Z" 2002. gada 1. maijā noslēgtā nomas līguma termiņu līdz 2030. gada 1. maijam, kā arī papildināt noslēgto nomas līgumu ar iepriekšminēto papildu punktu.