Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Rēķinus varēs apmaksāt arī pašvaldības ēkā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 26.01.2016.

Rēķinus varēs apmaksāt arī pašvaldības ēkā
Burtu lielums

Tiem, kuri kādu iemeslu dēļ joprojām izvēlas rēķinus apmaksāt skaidrā naudā, varam pavēstīt patiesi iepriecinošu vēsti. Orientējoši sākot jau ar 1. martu, rēķinus par saņemtajiem SIA „Madonas namsaimnieks", SIA „Madonas siltums" un AS „Madonas ūdens" pakalpojumiem skaidrā naudā varēs apmaksāt arī Madonas novada pašvaldības ēkā Madonā, Saieta laukumā 1, pie SIA „Madonas namsaimnieks" kasieres. Papildu komisijas nauda netiks iekasēta. Šāda vienošanās tika panākta pagājušajā piektdienā Madonas novada domes uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejas sēdē.

Savukārt sākot ar 1. februāri, AS „Madonas ūdens" abonentu daļā skaidrā naudā varēs apmaksāt tikai rēķinus par ūdeni un kanalizāciju, SIA „Madonas siltums" – tikai rēķinus par patērēto siltumenerģiju un karsto ūdeni. Deputātus pārliecināja AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētāja Guntara Dambenieka argumenti, ka uzņēmumam, pieņemot maksājumus skaidrā naudā arī par citu uzņēmumu sniegtajiem pakalpojumiem, izmaksas, ieskaitot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikto nodevu 500 eiro apmērā, ir neadekvāti lielas, izdalot tās uz vidēji mēnesī apkalpoto cilvēku skaitu (65). Arī SIA „Madonas siltums" šāda pakalpojuma nodrošināšana iedzīvotājiem rada papildu izmaksas.
Jāņem vērā, ka februārī iedzīvotājiem, kuri vēlēsies visus pašvaldības uzņēmumu komunālo pakalpojumu rēķinus apmaksāt vienuviet, būs jādodas uz SIA „Madonas namsaimnieks" kasi Madonā, Augu ielā 29, jo tur, tāpat kā līdz šim, varēs skaidrā naudā apmaksāt gan SIA „Madonas namsaimnieks", gan SIA „Madonas siltums", gan AS „Madonas ūdens" rēķinus, bet, sākot ar martu, SIA „Madonas namsaimnieks" kase tiks pārcelta uz Madonas novada pašvaldības ēku Saieta laukumā 1.

Konceptuāli vienojas
– Par šādu risinājumu konceptuāli vienojāmies domes uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejas sēdē. Iepriekš par to savstarpēji nebijām vienojušies. Komitejas sēdē izskanēja aicinājums arī pēc 1. marta saglabāt iespēju vienu dienu pieņemt maksājumus skaidrā naudā arī SIA „Madonas namsaimnieks" ēkā Madonā, Augu ielā 29, kas aktuāli būtu tieši Jaunlazdonā dzīvojošajiem iedzīvotājiem, taču tādā gadījumā skaidras naudas norēķini sadārdzināsies arī mūsu uzņēmumā, un diez vai tas ir lietderīgi, – „Staram" uzsvēra SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Osvalds Lucāns.
Vaicāts, vai 1. marts ir reāls termiņš, lai uzsāktu komunālo maksājumu rēķinu apmaksas pieņemšanu Madonas novada pašvaldības ēkā Saieta laukumā 1, viņš atzina, ka tas ir pietiekams laiks. Protams, zināmi priekšdarbi ir jāveic, kā, piemēram, uzņēmumam Saieta laukumā 1 ir jāreģistrē jauna saimnieciskās darbības veikšanas vieta, bet to, tāpat citus nepieciešamos priekšdarbus, šajā termiņā varot izdarīt.
– Jauno ieceri esam pārrunājuši uzņēmumā. Man nav iebildumu, ka darbinieks, lai pieņemtu maksājumus no iedzīvotājiem, tiks pārcelts uz Saieta laukumu 1.
Tad jau skatīsimies, cik cilvēku izmantos šo iespēju, un pēc tam arī vērtēsim, cik aktuāli tas ir Madonas pilsētas un arī novada iedzīvotājiem, jo pie mums, tāpat kā līdz šim, varēs samaksāt rēķinus skaidrā naudā ne tikai Madonas pilsētas iedzīvotāji, bet, piemēram, par atkritumiem – arī lauku pagastu iedzīvotāji. Ne visos pagastos, kā, piemēram, Dzelzavā, iedzīvotājiem ir šāda iespēja, – atzīmēja Osvalds Lucāns.

Atradīsies 1. stāvā
Novada domes uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejas sēdē pieņemto lēmumu lūdzu komentēt arī Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru.
– Tas ir pārejas perioda risinājums. Ar laiku skaidras naudas norēķini jau zaudēs savu aktualitāti, jo aizvien samazinās to cilvēku skaits, kuri norēķinus apmaksā skaidrā naudā. Lielākā daļa jau tagad rēķinu apmaksu veic elektroniski. To spilgti apliecina arī Madonas novada pašvaldības uzņēmumu statistika Madonas pilsētā. To, ka kase uz ēku Saieta laukumā 1 no visiem trim pašvaldības uzņēmumiem jāpārceļ tieši SIA „Madonas namsaimnieks", nolēmām tāpēc, ka tas kā māju apsaimniekotājs var pieņemt maksājumus arī par citu uzņēmumu sniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem, bet tādā gadījumā tam atšķirībā no SIA „Madonas siltums" un AS „Madonas ūdens" nav jāmaksā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteiktā nodeva. Manuprāt, Madonas centrā mēs esam izvēlējušies iedzīvotājiem izdevīgu vietu, kur varēs nomaksāt komunālo pakalpojumu rēķinus skaidrā naudā, – situāciju raksturoja Andrejs Ceļapīters.
Viņš apstiprināja, ka kases telpa, kur varēs apmaksāt triju minēto pašvaldības uzņēmumu sniegto pakalpojumu rēķinus, atradīsies Madonas pašvaldības ēkas 1. stāvā, un tiekot apsvērti vairāki varianti.
– Es domāju, ka mēs visdrīzāk izšķirsimies par to, ka abas kasie-res – gan Madonas novada pašvaldības, gan SIA „Madonas namsaimnieks" kasiere – atradīsies vienā kabinetā, un apmeklētājiem gaitenī būtu iespēja, kur nedaudz uzgaidīt, ja tāda nepieciešamība, izveidojoties nelielai rindai, rastos. Katrā ziņā detaļas vēl tiks izvērtētas, bet, orientējoši sākot ar 1. martu, apmaksāt pašvaldības uzņēmumu rēķinus skaidrā naudā iedzīvotāji varēs arī Madonas novada pašvaldības ēkā Saieta laukumā 1, – akcentēja Andrejs Ceļapīters.
Viņš piebilda, ka jāiet laikam līdzi un jaunais drošāk jāapgūst arī vecākajai paaudzei. Līdzīgi kā AS „Madonas ūdens" un SIA „Madonas siltums", arī Madonas novada pašvaldības klientu apkalpošanas daļā jau tagad iedzīvotājiem ir pieejams dators, kuru var izmantot, gan rakstot iesniegumu pašvaldībai, gan arī rēķinu elektroniskai apmaksai.
– Ja būs pieprasījums, datoru skaitu varēsim palielināt. Mūsdienās tā vairs nav problēma. Turklāt pašvaldības darbinieki iedzīvotājiem, kuri to vēlēsies, palīdzēs apgūt internetbankas lietošanu, ja, protams, viņiem būs internetbankas pieslēgums, bet, ja ne, tad varēs veikt samaksu skaidrā naudā, – piebilda Madonas novada domes priekšsēdētājs.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px