Aizvadītā gada novembrī sabiedrību satrauca ziņa, ka divus gadus vecu meitenīti vecāki atstājuši aukles uzraudzībā Rīgā un vairs nav sasniedzami, tādējādi savu bērnu pametot.
Plašsaziņas līdzekļos tika uzsākta vecāku meklēšana, kā arī tika uzsvērts, ka viņi, iespējams, nemaz nav no Rīgas, jo auklīti uzmeklējuši ar sludinājuma palīdzību. Auklei meitenīte bija atvesta uz divām diennaktīm. Pēc tam mamma zvanījusi un lūgusi pieskatīt vēl divas. Tūlīt pēc tam mobilais telefons bijis izslēgts, tā novembrī ziņoja plašsaziņas līdzekļi.
Rīgas bāriņtiesa 19. novembrī pieņēma lēmumu par divus gadus vecās meitenītes šķiršanu no ģimenes. Bāriņtiesa paskaidroja, ka meitenītes ģimenes locekļi nav deklarēti Rīgas pašvaldībā, māte ir deklarēta Siguldas novadā, bet tēvs – Cesvaines novadā, turklāt ģimene bieži mainījusi dzīvesvietu. Rīgā ģimene ieradusies nesen un iepriekš nav bijusi ne Rīgas bāriņtiesas, ne sociālā dienesta redzeslokā.
Pēc notikušā meitene turpina uzturēties aprūpes centrā, kur saņem rehabilitāciju. Pašlaik notiek iespējamo meitenes aizgādņu izvērtēšanas process Inčukalna novada bāriņtiesā un Limbažu novada Katvaru un Umurgas pagasta bāriņtiesās. Tāpat Siguldas novada bāriņtiesa ir uzrunājusi vairākas audžuģimenes. Bāriņtiesa veic visus nepieciešamos pasākumus, lai meitene turpmāk varētu dzīvot ģimeniskā vidē.
Savukārt Siguldas un Cesvaines bāriņtiesas nolēmušas neatjaunot aizgādības tiesības mātei un tēvam, kuri savu divgadīgo meitu uz vairākām dienām atstāja pie aukles, neierodoties pēc bērna un nedodot par sevi zināt, informēja Siguldas novada bāriņtiesa.