Pieturoties aukstam laikam un sniegam, daudzi izvēlas ziemas priekus baudīt ne tikai uz kalna, bet arī uz aizsalušu ūdenstilpju ledus. Šogad ugunsdzēsēji glābēji ir devušies palīgā jau diviem cilvēkiem, kuri, pārvērtējot ledus kārtas drošumu, ir ielūzuši ledū, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa.
Pirmie „pingvīni", kā viņus smejoties dēvē pieredzējušāki makšķernieki, uz ledus bija sakāpuši jau pirmajās dienās, kolīdz vien pieturējās lielāks sals. Piesardzīgākie zina, ka šāds ledus nepavisam nav drošs un laiciņam vēl jāpaiet, lai tas pienācīgi sasaltu.
Sasnigušā sniega sega var radīt mānīgu priekšstatu par to, ka ūdenstilpēs ledus sega ir izveidojusies pietiekami bieza. VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami un tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību. Ledus kārta bieži vien neveidojas vienmērīga, un tā ir daudz plānāka pie tiltiem, dzelzceļa pārvadiem, niedrēm un vietās, kur ir spēcīgāka straume.
Tāpat VUGD atgādina vecākiem, ka svarīgi ar bērniem pārrunāt ledus bīstamības jautājumus un iespējamās traģiskās sekas kāpšanai uz ledus. Tāpat, ja redzat, ka bērni vai pusaudži atrodas uz nedroša ledus un slidinās pa to, nepaejiet vienaldzīgi garām, bet gan brīdiniet viņus par bīstamību. Savukārt, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties izsauciet ugunsdzēsējus glābējus, zvanot uz tālruni 112.