Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

VSAA Madonas reģionālā nodaļa pārcēlusies

LAURA KOVTUNA

Autors • 05.01.2016.

VSAA Madonas reģionālā nodaļa pārcēlusies
Burtu lielums

Vecā gada nogalē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Madonas reģionālā nodaļa mainīja savu ilggadējo atrašanās vietu Blaumaņa ielā 3 – kopš 30. decembra klientu apkalpošana notiek Raiņa ielā 3, vienā ēkā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID).

Jautāta, kas bijis par iemeslu šādām pārmaiņām, VSAA Madonas reģionālās nodaļas vadītāja Maija Biezā uzsver, ka tam nebijis nekādas saistības ar pašvaldības ēkas Blaumaņa ielā 3 veicamo remontu, bet gan apsvērumi galvenokārt bijuši ekonomiskas dabas.
– Pārcelšanai bija divi iemesli. Projekts par dažāda veida valsts un pašvaldības iestāžu atrašanos vienās telpās ir gana aktuāls un jau ilgstoši tiek bīdīts.
Tas, ka Madonā VID un VSAA darbinieki atrodas vienās telpās, ir Talejas ielas pieredze Rīgā. Mums tomēr ir diezgan daudzas kopīgas lietas, kas attiecas gan uz nodokļu atvieglojumiem, gan citām lietām, kuras saistītas ar ienākumiem – pastāv reālā sadarbība savā starpā. Otrs iemesls ir gluži ekonomisks. Pašlaik nekāda krasa štatu samazināšana nav notikusi ne vienā, ne otrā iestādē, bet, protams, tas ir ieguvums, ka, izvietojoties vienā ēkā, ir mazinājušies izdevumi par telpām, – pastāsta Maija Biezā.
– Viens ir tas, ka gan VID, gan VSAA darbiniekiem ir jāsadzīvo draudzīgāk, jo klientu apkalpošana tiek veikta vienā telpā – pirmā stāva zālē. Bet esmu ļoti pateicīga VID, tā vadītājai Astrīdai Ladigai par mūsu viesmīlīgo uzņemšanu. Tāpat esam pateicīgi Madonas novada pašvaldībai par tiem 14 gadiem, ko gana plaši nodzīvojām Blaumaņa ielas ēkā. Bet vienubrīd arī tur vajadzēja sašaurināties to pašu ekonomisko apsvērumu dēļ, līdz nu esam pārcēlušies uz ēku Raiņa ielā, – pastāsta Maija Biezā. Viņa piebilst, ka arī citviet Vidzemes reģionā VSAA reģionālajās nodaļās ir vīzija par līdzīgām pārmaiņām, piemēram, Valkā, kur tuvākajā laikā VSAA telpās pievienosies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Valkas nodaļa, kā arī Balvos tiek plānota vairāku valsts iestāžu savietošanās vienās telpās.
Praktisko apsvērumu ziņā pārvākšanās neesot bijusi pārāk sarežģīta, un VSAA Madonas reģionālā nodaļa apmeklētājiem bija slēgta tikai 29. decembrī. Un, kā izrādās, pat tad tomēr darbinieki apkalpojuši klientus. Maija Biezā skaidro: – Bijām izsludinājuši, ka 29. decembrī apmeklētājus nepieņemsim, bet ja kāds nebija izlasījis šo informāciju un atnāca, tāpat tika apkalpots. Mēs vienkārši nevarējām garantēt, ka uzreiz varēsim pieņemt iesniegumu vai nodrošināt pakalpojumu tieši tehnisku iemeslu dēļ – mērķis jau nebija nestrādāt. Bet viss izdevās veiksmīgi, arī šobrīd pārcelšanās ir notikusi bez lielas aizķeršanās. Jebkurā gadījumā – strādājam.
Klientu apkalpošanas zālē joprojām strādā četras darbinieces – tāpat kā iepriekšējā adresē. VSAA Madonas reģionālās nodaļas vadītāja uzslavē, ka darbinieces ļoti čakli strādājušas jau pirms Ziemassvētkiem, iekārtojot savas darbavietas, lai tūlīt, kolīdz pieslēdza datorus, varētu sākt klientu apkalpošanu. – Bija jārēķinās ar to, ka pēcsvētku dienās klientu mums parasti ir ļoti daudz, tāpēc darījām visu, lai pakalpojumu piešķiršana nekavētos, – akcentē Maija Biezā.
Uz vaicājumu, ko šī pārcelšanās nozīmē VSAA klientiem un kā viņi pārmaiņas jau uztvēruši, Maija Biezā atbild: – Atsevišķos gadījumos mums klientiem nebūs jāsaka: „Pārejiet pāri ielai", lai, teiksim, apliecinātu tiesības uz atvieglojumiem par apgādājamiem ģimenes locekļiem vai statusu, kas dod tiesības uz ienākuma nodokļa atvieglojumiem, piemēram, pensionāriem. Ir tomēr dažas lietas, kas viņiem jāizdara klātienē. Tādā ziņā tagad vajadzēs pāriet tikai no viena galdiņa pie otra. Vēl pirms bijām pārvākušies, koridorā mūs jau gaidīja daži klienti no NVA. Arī ar NVA mums ir laba sadarbība, paldies viņiem, ka cilvēkiem jau izskaidrojuši, kur turpmāk jādodas, lai atrastu VSAA. Kopumā šķiet, ka klienti ar pārmaiņām pamazām sāk aprast, lielu neērtību nav.
Vienīgi dažiem apmeklētājiem, kuriem grūtāk pārvietoties pa augstajām kāpnēm, Maija Biezā atgādina, ka ērtāka piekļūšana VID un VSAA ēkai ir no pagalma puses, kur līdz durvīm uzved arī ratiņu uzbrauktuve.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px