2. janvārī Lauteres kultūras namā uz kopīgu Jaunā gada svinēšanu pulcējās biedrības „Mēs saviem bērniem" un Vidzemes audžuģimeņu atbalsta biedrība „Spēkavots". Patīkamā un draudzīgā atmosfērā, spītējot aukstajam laikam, vienuviet tikās ap 80 cilvēku.
Kā pastāsta biedrības „Mēs saviem bērniem" valdes priekšsēdētāja Elita Badūne, citus gadus Jaungada dienas pasākums atzīmēts vēl gada nogalē, taču, sagaidot 2016. gadu, visi tikušies jau jaunā gadā.
– Lai gan ārā valdīja liels sals, kas daudziem arī traucēja līdz mums nokļūt, jo neizdevās iedarbināt mašīnas, domāju, ka atsaucība bija gana liela. Vēl jo vairāk priecē tas, ka izdevās galvenais pasākuma mērķis – kopīgi, ar gaišām domām nosvinēt jaunā gada atnākšanu. Gan audžuģimenes, gan ģimenes, kurās aug bērni ar veselības problēmām, labi jutās kopā, guva pozitīvas emocijas, bērni savā starpā sadraudzējās. Tāpēc tika izteikta doma, ka šādi pasākumi jāorganizē arī turpmāk, – teic Elita Badūne.
Pasākumā klātesošos priecēja Barkavas amatierteātris Daces Caunes vadībā, postfolkloras grupa „Rikši" no Rēzeknes, Kusas multifunkcionālā centra „1. stāvs" bērni un jaunieši, tā vadītāja Iveta Kaparkalēja – viņi iejutās rūķu un Salaveča tēlā, bērniem ar īpašām vajadzībām un audžuģimeņu bērniem izdalot dāvaniņas.
Elita Badūne saka paldies Aronas pagasta pārvaldei, vadītājam Andrejam Piekalnam, kā arī Lauteres kultūras nama vadītājai Rudītei Prikulei. Ar apskaņošanu palīdzēja Aigars Breidaks. Gardumus sarūpēja SIA „Skrīveru saldumi", SIA „Fazer", SIA „Adugs", SIA „Maiznīca Flora", īpaši bagātīgu cienastu bija sagādājusi SIA „Junge", atbalstīja arī SIA „Agricola". Tāpat pateicība Zintim Bikšem, Nagļu ģimenei un skolotājai Lailai Jēkabsonei par palīdzību, organizējot bērniem un jauniešiem svētkus.