Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

„Ģitāristu sesijas” impulsi

INESE ELSIŅA

Autors • 05.01.2016.

Burtu lielums

Vienmēr ir patīkami vērot talantīgu jauniešu tālākās gaitas.

Aizvadītajā rudenī, kad skolēnu rudens brīvlaikā Praulienas pamatskolā notika apmācības projekts „Ģitāristu sesija", tajā iepazinām arī muzikālus jauniešus no Bauskas puses. Kā vienota grupa jaunieši uzstājās sesijas pirmajā dienā – jauno vokāli instrumentālo ansambļu festivālā „Praulienas ritmi".
Savukārt Ziemassvētku laikā „Ģitāristu sesijā" rūdījumu guvušie jaunieši pirmo reizi publikas priekšā stājās Rundāles novadā. Tā bija jaunveidotās jauniešu rokgrupas „Jumts" pirmā uzstāšanās pašu ļaudīm.
Grupā spēlē ģitārists Reinis Sīmanis, bundziniece Airita Švāģere, basģitārists Linards Nākmanis, tās līdere un vokāliste ir Samanta Strautniece. Jaunieši atskaņoja vairākus pasaules hitus instrumentālā versijā, rādot izcilu muzikalitāti un ritma izjūtu. Grupu vada ģitāras spēles skolotājs Valdis Berezins, kas jau Praulienā „Stara" žurnālistei pastāstīja, ka šie 10.-12. klases jaunieši kopīgā projektā strādā pusgadu, grupa ir uzstājusies Bauskas reģiona muzikantu saietā un Madonas novadā.
Interesanti, ka Valdis Berezins Rundāles mūzikas skolas paspārnē „Jumtam" jau izveidojis jaunu maiņu, proti – grupu ar 13 un 14 gadu veciem jauniešiem. Jācer, ka viņu spēli dzirdēsim šā gada rudenī, kad Praulienā atkal īstenosies Imanta Pulksteņa organizētā „Ģitāristu sesija".

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px