Madonas slimnīcā šogad 1. janvārī pasaulē nākuši divi puisīši.
– Pirmais mazulītis atbrauca atklāt jauno gadu no Gulbenes novada un pasaulē nāca pulksten 16.58, bet jau vakarpusē 21.45 pieteicās vēl viens puisītis tepat no mūsu kaimiņu novada – Lubānas. Abiem mazulīšiem pasaulē nākt palīdzēja pieredzējusi vecmāte Lilita Ķaune. Savukārt 2. janvārī piedzimušas divas meitenītes – viena no Lubānas, otra – no Madonas, vēl viena mazulīte pasaulē nākusi 3. janvārī. Tā ka gads sācies darbīgi, –
„Staram" pastāstīja dzemdību nodaļas vadītāja Ilga Zepa.
– Aizvadītajā gadā pavisam Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā pasaulē nākuši 414 mazuļi, tas ir par 16 jaundzimušajiem vairāk nekā 2014. gadā. Starp 414 mazuļiem ir arī divi dvīņu pāri, kas pasauli ieraudzīja aizvadītā gada sākumā. Līdz ar to šajā gadā mums izdevās pārsniegt 400 dzemdību robežu, un, starp citu, 400. mazulītis (puisītis) pasaulē nāca 18. decembrī māmiņai no Gulbenes puses.
Raženākais mēnesis bijis aprīlis, kad Madonas slimnīcā pasaulē nākuši 43 mazuļi, pēc tā seko jūnijs ar 41 jaundzimušo un maijs ar 38 jaundzimušajiem. Apmēram trešdaļa māmiņu ir no novadiem ārpus bijušās Madonas rajona teritorijas – Gulbenes, Pļaviņām, Aizkraukles, pat no Ilūkstes, Ogres, Jelgavas un Rīgas.
Šogad nodaļu gaida arī patīkamas pārmaiņas – uz vasaras pusi plānota renovācija. Projektētāji būs savu darbu veikuši, un tad jau varēs ķerties klāt arī pie iepirkuma procedūras un remontdarbiem.
Katrā ziņā vairāk būs domāts par māmiņu un mazuļu komfortu, ventilācijas sistēmas sakārtošanu, protams, būs arī jaunas mēbeles utt. Līdzekļi šim nolūkam ir privātais ziedojums Madonas dzemdību nodaļai no Jurija Šeflera, tāpat lielu ieguldījumu nodaļas aprīkojuma modernizēšanā un mātes un bērna veselības uzlabošanā ir devis Pētera Avena fonds „Paaudze".