Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Noslēdzies projekts „Diviem vieglāk”

LAURA KOVTUNA

Autors • 29.12.2015.

Burtu lielums

2015. gada oktobrī biedrība „Socionika" informatīvā sadarbībā ar laikrakstu „Stars" uzsāka nebijušu iepazīšanās projektu „Diviem vieglāk", kurā tika aicināti pieteikties gan kungi, gan dāmas. 19. decembrī norisinājās projekta noslēguma pasākums Madonā, savukārt 20. decembrī atsevišķi pāri, kuri dzīvo ārpus Madonas reģiona, tikās Rīgā.

Biedrības „Socionika" valdes priekšsēdētāja Velta Miķelsone secina par iepazīšanās projekta norisi: „Mēs pārliecinājāmies, ka cilvēkos patiešām ir vēlme pēc drošām, pastāvīgām un prognozējamām attiecībām. Apkopojot rezultātus, izrādījās, ka vīriešu aktivitāte, salīdzinot ar sievietēm, bijusi gandrīz 1 : 1. Interesi par iepazīšanās projektu kopumā izrādījuši 18 vīrieši un 20 sievietes. Tāda veida iepazīšanās projektam tas ir pietiekams skaits, jo provizoriski izdevās izveidot piecus pārus, kuriem tika noorganizēta tikšanās.
Vienlaikus izgaismojās cita problēma – projektā pieteikušos kungu vecums neatbilda dāmu vecumam, tāpēc pāru veidošanas rezultāti varēja būt augstāki. Vīrieši lielākoties bija vecumā līdz 50, kamēr sievietes – virs 60."
Pēc dalībnieku pieteikšanās pieredzējuši socionikas speciālisti veica intervijas, nosakot katra dalībnieka rakstura sociotipu. Noslēgumā kungi tikās tieši ar tām sievietēm, kuras viņiem bija noteiktas kā saderīgākās, lai tālāk jau paši savā starpā iepazītos. Velta Miķelsone turpina: „Uz projekta „Diviem vieglāk" noslēguma pasākumu Madonā vienuviet pulcējās 3. kvadras pārstāvji. Vienīgais kungs bija Draizers, 68 gadus vecs. Visticamāk, ka viņš nākotnē varētu izvēlēties tikties ar divām kundzēm, kuras, viņaprāt, šķita viņu uzrunājam. Tā ir Džeka tipa kundze, ar kuru, pēc socionikas prognozēm, viņu saista duālās jeb vienas no vissaderīgākajām attiecībām, kā arī ar Draizeri; pēc saderības tabulas – ar vienādo tipu. Jaukā atmosfērā aizritēja gandrīz trīs stundas, kurās vēlreiz atgriezāmies pie sarunām par socioniku. Iztirzājām Draizera raksturojumu, lai saprastu, kādas ir viņa spilgtākās pozitīvās un arī negatīvās iezīmes. Visi kā viens atbalstīja šo projektu un izteica pateicību laikraksta „Stars" kolektīvam un tā redaktorei Baibai – lielu atzinību. Bija arī priecīgi uzzināt kaut ko jaunu – ka cilvēku raksturus ir iespējams noteikt un prognozēt savstarpējo attiecību noturību.
Izskanēja doma, ka kaut kas līdzīgs būtu jāatkārto, jo cilvēks nav radīts dzīvot vientulībā."
Savukārt 20. decembrī četriem pāriem tika noorganizēta tikšanās Rīgā kādā kafejnīcā. Vēl kāds pāris, iespējams, izveidosies ar 78 gadus vecu kungu no Jaunjelgavas, kurš izlēma sazināties ar kundzēm personīgi.
68 gadus vecais projekta dalībnieks, jautāts par tālāko dzīvi pēc dalības projektā „Diviem vieglāk", atzina, ka noturīgas attiecības ar izvēlēto dāmu, visticamāk, neizveidosies, taču tā bijusi jauna un interesanta pieredze. – Sākums bija ļoti patīkams, tikai pašas attiecības neizveidojās. Izrādījās, ka izvēlētajai dāmai nesen beigušās iepriekšējās attiecības un tās vēl nav aizmirsušās. Varbūt uz pasākumu viņa gāja kā uz piedzīvojumu, bet, kad pienāca laiks reālām sarunām un domām par nākotni, viņa tam, acīmredzot, nebija gatava. Pats pasākums bija ļoti interesants, bet, iespējams, prasītos nopietnāku attieksmi no pašām dalībniecēm.
Taču kungs nebēdā un atzīst, ka jebkura iespēja iepazīt jaunus cilvēkus ir vērtīga – viņš ir apņēmības pilns jaunajā gadā turpināt meklēt un arī atrast savu dzīvesdraudzeni.
Ar tādām pašām domām jauno gadu sagaidīs 67 gadus vecā madoniete, kura arī piedalījās projektā „Diviem vieglāk": – Piedalīties projektā bija ļoti interesanti, pasākumā iepriecināja jaukā gaisotne, kā arī daudz ko saistošu uzzinājām par savu un citu cilvēku raksturiem. Vien to puišu bija par maz. Atnāca tikai viens un izvēlējās sev citu meiteni. Cik saprotu, viņi iepriekš jau bija mazliet sarakstījušies, tāpēc bija izveidojies labāks kontakts. Tā kā man datora mājās nav, ir grūtāk ar iepazīšanās iespējām. Bet – tas nekas. Pati biju drosmīga un Ziemassvētkos uzrunāju kādu kungu, ar kuru vasarā kopīgi piedalījāmies kādā pasākumā. Kungs gan ir no blakusnovada, bet solījās uz svētkiem atbraukt.
Dāma piekrita, ka jo sevišķi pensijas vecumā nevajag ierūsēt un vieniem sēdēt mājās – divatā dzīve noteikti ritēs daudz vieglāk un draudzīgāk. Tāpēc arī nevajag kautrēties un jātver visas iespējas, ko piespēlē dzīve, – viņas piemērs tam ir labs pierādījums.
Velta Miķelsone piebilst: „Tie, kuri netika uzaicināti uz tikšanos, paliks „Diviem vieglāk" kartotēkā, ja to vēlēsies. Biedrība „Socionika" savā mājas lapā www.socionikaskola.lv jau ir paziņojusi, ka tiek uzsākta kartotēkas veidošana. Tiklīdz radīsies piemērots partneris, tiks iedotas iespējamās otrās pusītes koordinātas. Biedrība „Socionika" sevi nepasniedz kā iepazīšanās klubu vai aģentūru, bet mēs vēlamies katram atklāt, kādi dzīves aspekti ir svarīgākie otrās pusītes meklējumos. Ar šādas kartotēkas publiskošanu (kurā nav norādīti cilvēku privātie dati) ceram iekustināt sabiedrību. Mēs vēlamies, lai aizvien vairāk cilvēku gūtu pārliecību, ka savstarpējās attiecības nav nejaušību virkne, bet noteiktu likumsakarību rezultāts, ko iespējams prognozēt."

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px